reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Basen z 11 miesiecznym dzieckiem

karolyn1987

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Sierpień 2016
Postów
1 431
Miasto
Kraków
Czy ktoras z mam ma już za sobą wizyty na basenie z niemowlakiem? Wybieram sie z mezem i z malym w sobote 1 raz na basen tylko technicznie nie wiem to dobrze zorganizowac. Wiem ze trzeba miec specjalne piechuchy. Czy ktoras z mam moze doradzic na co zwrócić uwage? Poki co nie idziemy na zajecia z instruktorem bo chcemy malego oswoic z wodą

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U nas pierwsza wizyta na basenie była w 8 miesiącu córki (teraz ma 1.5 r) i żałuję że tak późno:) specjalne pampersy dla dzieci są a raczej powinny być do kupienia na basenie w rossmanie też sa ale już w całych paczkach,na basenie można kupić jedna sztuke.niestety nie pozwolono nam wnieść kółeczka dla niemowląt a szkoda bo niektóre baseny pozwalaja a czasem są one już na basenie do użytku dzieci.
 
Na basen chodzimy raczej regularnie. Starsza córka miała 8 miesięcy chyba jak była pierwszy raz, młodsza 3 miesiące.
Generalnie dzieci basen uwielbiają. Trzeba mieć specjalne pampersy i u nas na basenie można kupić na sztuki. Warto też zabrać żel do mycia ciałka po basenie.
Wydaje mi się, że żadnych specjalnych rad nie trzeba. Na pewno nie można od razu ładować dziecka do wody tylko trzymając na rękach pomoczyć najpierw nóżki, rączki, żeby dziecko zobaczyło o co chodzi...
Nasze pierwsze wizyty trwały do godziny- teraz byliśmy na wczasach i młodsza (18 miesięcy) 3 godziny potrafiła siedzieć w wodzie.
 
Możesz sobie wziąć dwa ręczniki dla malucha, jeden żeby mieć na basenie, a drugi do wytarcia już po. Ja wzięłam też dwie czapeczki, jedną założyłam jak ubierałam małego, a drugą na wyjście, ale było wtedy chłodniej/

Super są koła dla maluchów, takie kołnierze, które zakłada się na szyję. U Nas się to sprawdziło :) tutaj wyszukałam przykładową aukcję:
Link do: BABY SWIM KÓŁKO KOŁNIERZ KOŁO DO PŁYWANIA swimmer
 
Czyli pieluszki do plywania, zel do ciała po basenie, dwa reczniki cos jeszcze? Chyba taki maluch nie musi mieć czepka na glowie?

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej. Ja zaczełam przygodę z basenem gdy pierwsza córka miała 3 mies i był to kurs dla niemowlaków. Wystarczyło wziąć ręcznik, pieluszkę do pływania. Na miejscu były pomoce do pływania (kółka, deska, makaron )i zabawki dla najmłodszych głównie piłeczki i kaczuszki. Zajęcia trwały 30 min. Na początek nie trzeba długo bo to i tak wiele wrażeń dla malucha.
Najlepiej zacząć przyzwyczajać do basenu od cieplejszej wody. U mnie w okolicy są baseny z wodą ok 32-34 st. dopiero po pół roku poszłam na normalny basen. Mnie jest wygodniej w głębokim basenie - tak że mam wody do biustu bo mogę wygodnie bez schylania się trzymać dziecko.
Ważne jest żeby mieć też coś do jedzenia z sobą bo maluchy strasznie głodne robią się zaraz po pływaniu :)
Czytałam też że najlepiej gdy woda jest ozowana.
 
A czy Wasze maluchy lubiły się kąpać w wanience? Bo moj brzdąc marudzi przy wieczornej kąpieli i boje się że nie będzie zadowolony z basenu:( Czy to nie ma powiązania?
 
Sądzę że jedno i drugie ma ze sobą dużo wspólnego. Jak zobaczy twój maluch że basen to sama przyjemność - ciepła woda i zabawa, to z pewnością polubi bardziej i kąpiel w wannie. Ale ty musisz do tego podejść na spokojnie, bez stresu, że znów maluch będzie marudzić czy coś w tym stylu. Dzieci szybko wyczuwają nastrój i potem same też są bardziej nerwowe.
 
reklama
A czy Wasze maluchy lubiły się kąpać w wanience? Bo moj brzdąc marudzi przy wieczornej kąpieli i boje się że nie będzie zadowolony z basenu:( Czy to nie ma powiązania?

Moja córa darła się na sam widok wanienki. Dlatego wanienki użyłam może góra cztery razy.
Wskoczyłam w strój kąpielowy i do wanny z maluchem.
Nie to dziecko.
Uwielbia kąpiele w wannie.
Jak nauczyła się porządnie siedzieć to już sama zostawała w wannie na ręczniku lub na czymś co nie pozwalało jej się ślizgać. Oczywiście wciąż miałam na nią oko.Chyba po prostu się przyzwyczaiła.
Jeśli masz wątpliwości coś do basenu, może wskocz z Synem do wanny i zobacz co się dzieje, ale nie poddawaj się szybko.
Może basen akurat będzie dla niego dużo ciekawszy.
Powodzenia[emoji6]
 
Do góry