reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bawimy, Mama bawimy!!!

U nas malowanie liści to też ostatnio szał... Tylko my pisakami, bo farbki miałyśmy po innym dziecku i takie juz wykończone. Ale frajda super:tak:
 
reklama
podbijam wątek :D
Eryk jeździ autami , dużo maluje farbkami, uwielbia układać puzzle- to nasze najnowsze odkrycie:) ale musze przyznać że świetnie sobie radzi :) jakie jeszcze zabawy podpowiecie dla naszych dzieciaczków na obecnym etapie rozwojowym?
 
U nas hitem jest rowerek. No i dlugo plastelina byla...lepienie zwierzatek itp..Ale ostatnio Miska wpadla na pomysl, by cala plasteline wetrzec sobie we wlosy. Wlosy w wielkichbolach uratowane, plastelina przez wyrodna matke - zarekwirowana :)
 
U nas rządzą książeczki z naklejkami, bańki mydlane no i niestety komputer. Gra w małego adibu i czasem pociągi na youtube :p
 
no u nas niestety komputer tez...dzis jeden nam padl i musze kupic sobie netbooka...do pracy, bo nie wyobrazam sobie przepychanek z malzem a tym bardziej z Misia - strasznie uparta kobita z niej. Po mamie ;-) wiec po czesci rozumiem..ale nie oddam jej kompa ;-)
tj. oddam jak kupie sobie nowego:)
 
U nas na topie od 3 miesiecy prawie codziennie puzzle,i powiem szczerze ze duma mnie rozpiera.I te klocki jak puzzle co jest 6 obrazkow do ulozenia.Obraca nimi jak stara.Wiecie ze szybciej jej to idzie niz mi??:-DJa sie czasami gubie hehe.Pozatym malowanie i rysowanie.No i lepimy cuda niewidy z ciastoliny bo ma caly zestaw do robienia zwierzatek i wzorkow.Pozatym obowiazkowo codziennie piaskownica(robienie babek i zamkow z pomoca mamy) i wrzucanie kamieni do stawow z rybami tez musi byc koniecznie.A lubi jeszcze jak rzucamy pilka i nawet lapanie zaczyna jej ladnie wychodzic.U nas to tyle jak na razie.
 
A rower tez lubi tyle ze mama pcha a ona pedaluje do tylu,zupelnie nie kuma o co chodzi.Ale dzwonkiem tarabani co chwile:-D
 
To u nas:
1. puzzle-w tym jest naprawde swietna, uklada juz z latwoscia na 30 elementow i tak samo jak Elmaluszkowa Amelka te klocki-puzzel tez wymiata
2. ksiazeczki z naklejkami i zadaniami typu labirynt albo uloz historyjke w kolejnosci zdarzen itd. to wszystko mam z PL od mamy
3. rowerek,
4. aha i sluchajcie kupilismy jej zabawkowego baseballa-bardzo polecam, ALusia staje z pala na srodku (hihihihi) a my do niej rzucamy pileczke i ona probuje odbic, starsznie ja to bawi a do tego dobrze rozwija koordynacje i refleks.
5. Mam tez zabawkowego kosza, do ktorego powinno sie wrzucac pilke z odleglosci ale ALusia ciagle podchodzi pod sam kosz wrzuca i krzyczy "wygralam :-)".
6. No i oczywiscie plac zabaw to jest to co uwielbia.
7. Czasami robimy "party" dla lalek wiec Alusia roklada obrusik, filizaneczki, pierduleczki i jest cala zadowolona, jak potem kladzie kazdemu cos na talerzu, to jest u niej wielka ceremonia :-)
 
No u nas też puzzle są lubiane - najchętniej takie drewniane. Magda ma 4 - jeden same zwierzątka do wkładania w dziurki, dwa obrazki - wieś i dinozaury, czyli drewniane puzzle i ostatni zegar. No i też radzi sobie z tym wybitnie. Nawet już wie w którą dziurkę którą godzinę wsadzić - zaskoczyła mnie tym kompletnie. Do tego lubi też wszelkiego rodzaju klocki - drewniane, plastikowe, wszystko jak leci.
Bawi się też lalami i wózkiem, uwielbia książeczki - ale woli je "czytać" sama, bo jak ja zaczynam to szybko się Jej nudzi. Kocha samochody i już wiem że na urodziny musi dostać samochód - ale nie byle jaki, tylko jeździk.
A co do prac plastycznych, to w Weronikę się nie wdała. Weronika do tej pory ciągle coś lepi, rysuje i obdarza mnie swoimi pracami (już nie mam gdzie tego trzymać). Magda jak Jej odbije to bierze flamastry lub kolorowe długopisy, postawia kilka kresek - każda innym kolorem i już.
 
reklama
Izka punkt 5-micha mi sie smieje :-)
A mozesz wkleic jakiegos linka do tego baseballa...mysle ze to by moglo byc cos dla mlodej...Ogolnie moje dziecko bawi sie autami...jej najlepsi kumple to chlopacy...ale rownie jak auta uwielbia konie...ma ich cale multum...kocha ogladac na youtubie filmiki...Wogole moje dziecko bardzo lubi ogladac jak np.w tv.sa programy o weterynarzach i zwierzetach...jak sa tam operowane itd...ja nie chce by to ogladala bo krew itd..a.le ona kloci sie okrutnie..a. wtedy mowi ,ze zwierzatka sa biedne,ze placza i sztrasznie im wspolczuje...
Faza na puzzle u nas tez byla dlugo...budowanie z klockow...ale codziennie musi byc tez malowanie-maluje pieknie...bardzo jest chwalona w przedszkolu ... kazali nawet nam robic cos w tym kierunku...ale to napewno nie talent po mnie ani adamie...bo my to bazgrolimy...:-Dodziedziczyla po mojej ammie i moim bracie ;-) No i lubi sobie odgrywac scenki...czasami padam ze smiechu jak ja podlu****e...O i jeszcze bardzoi lubi gladac programy tw tv.typu taniec z gwiazdami albo cos na podobe "Idol"...wczoraj akurat byly urywki i darla sie zeby facet przestal gadac bo ona chce sluchac jak spiewaja... i tylko szlo"cicho badz,nie gadaj juz ,pani ma spiewac" :-D
 
Do góry