reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bawimy mama, bawimy...

reklama
Też uważam, że sadzanie jest złym nawykiem, ale potrafię te mamy zrozumieć, to kuszące.
Wymyśliłam nową zabawę dla Michałka - gniecenie gazety. Na początku nie umiał zaczaić co i jak, ale potem bawił się doskonale.
 
no i mamy obracanie się z pleców na brzuch obcykane.
normalnie teraz jest Ola nie do wytrzymania bo tylko by leżała na brzuchu i kropka; nie można jej nawet na chwilę zostawić bo myk i już sobie leżę zadowolona. Njagorsze, że po jedzeniu tez chce na brzuch i przy zmianie pampersa i jeść też bym chciala na brzuchu.
Tak sie bałam że się nie nauczy bo wasze już od dawna fikają, ale teraz stwierdzam, że lepiej bylo jak tego nie umiala :p
Próbuje tez się jakby czołgać, bo dupa do góry i chce iść no ale póki co to tylko do tyłu troszkę się przesuwa ;-)
 
Witam Was dziewczyny.
Też jestem kwietniówką 2010, mój synek urodzil się 01.04, taki mi mały Prima Aprilis zrobił:)
Na BB jestem od kilku tygodni i trochę tu was podczytuję.
Niestety u nas wystąpił mały problem w rozwoju. Otóż Alex ma obniżone napięcie mięśniowe i w związku z tym do niedawna nie potrafił trzymać główki w pozycji na brzuszku. Teraz już się to udaje, ale to efekt wielu codziennych ćwiczeń.
Ostatnio jednak nasza rehabilitantka powiedziała mi, że mam małego bacznie obserwować, czy nie ma jeszcze innych opóźnień w rozwoju. I tu właśnie mam goracą prosbę do Was. Chciałabym, żebyscie troche sie pochwaliły, co umieją już wasze bąbelki? Czytam tabelki i jakieś zestawienia ale najlepsze chyba są przykłady żywych, a nie książkowych dzieci:)
Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi:)

Napisałam to juz na kwietniówkach 2010 ale ponawiam jeszcze tutaj:)
 
KasiaiAlex napisze ci co potrafi Helenka.Ona jest z 9 kwietnia.
Generalnie nie lubi leżeć na brzuszku ale jak ma dobry humor to chwilkę poleży i ładnie unosi główkę, najlepiej jej to wychodzi jak kładę ją sobie na brzuchu.
Na razie jeszcze nie przewraca się z pleców na brzuszek ani odwrotnie ale myślę że uda jej się to lada dzień bo już zaczyna leżeć na boczku.
Łapie się ładnie za nóżki i już kilka razy włożyła sobie nogę do buzi.
Jak ja podciągam za rączki do siadania to ładnie podnosi główkę.
Mała gaduła się z niej zrobiła i śmieszek niesamowity no i zauważyłam że zaczyna poznawać swoich a płaczem reaguje na obcych.
Mam nadzieję że trochę ci pomogłam.
 
Witam Was dziewczyny.
Też jestem kwietniówką 2010, mój synek urodzil się 01.04, taki mi mały Prima Aprilis zrobił:)
Na BB jestem od kilku tygodni i trochę tu was podczytuję.
Niestety u nas wystąpił mały problem w rozwoju. Otóż Alex ma obniżone napięcie mięśniowe i w związku z tym do niedawna nie potrafił trzymać główki w pozycji na brzuszku. Teraz już się to udaje, ale to efekt wielu codziennych ćwiczeń.
Ostatnio jednak nasza rehabilitantka powiedziała mi, że mam małego bacznie obserwować, czy nie ma jeszcze innych opóźnień w rozwoju. I tu właśnie mam goracą prosbę do Was. Chciałabym, żebyscie troche sie pochwaliły, co umieją już wasze bąbelki? Czytam tabelki i jakieś zestawienia ale najlepsze chyba są przykłady żywych, a nie książkowych dzieci:)
Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi:)

Napisałam to juz na kwietniówkach 2010 ale ponawiam jeszcze tutaj:)

Witamy:-)

Borys, przewraca się z pleców na brzuszek, w drugą strone jeszcze nie umie. łapie też swoje nóżki, podnoszony za rączki pcha się do siadania, zresztą on nawet noszony przodem do "świata", zgina się w poł jakby chciał usiąsc, no i przekłada zabawki z rączki do rączki, osatnio też uwielbia macac nasze twarze, do tego smieje się na głos, gaworzy, a polozony na brzuszku, unosi pupe do góry jakby przygotowywal się po woli do raczkowania. Mam nadzieje,że pomogłam i zyczymy zdrówka dla Alexa.
 
Co nieco naszych umiejętności:
jak jest na rękach główka już sztywno, już się nie gibie na wszystkie strony
podciągnięta za rączki sztywno siada
obroty z plecków na brzuch w prawo, w lewo na razie się nie obraca
bawi się stópkami, kilka razy duży paluch wylądował w buzi
uwielbia gadać, najlepsza zabawa to pochylona nad nią twarz paplająca byle co
z zabaw "gdzie jest bobas", kosi kosi, idzie rak nieborak
generalnie śmieszek i gaduła
Oli buzia nie zamyka się przez cały dzień, coś mi się widzi, że drugi mały dziamgot rośnie:-)
 
Witamy:-)

Borys, przewraca się z pleców na brzuszek, w drugą strone jeszcze nie umie. łapie też swoje nóżki, podnoszony za rączki pcha się do siadania, zresztą on nawet noszony przodem do "świata", zgina się w poł jakby chciał usiąsc, no i przekłada zabawki z rączki do rączki, osatnio też uwielbia macac nasze twarze, do tego smieje się na głos, gaworzy, a polozony na brzuszku, unosi pupe do góry jakby przygotowywal się po woli do raczkowania. Mam nadzieje,że pomogłam i zyczymy zdrówka dla Alexa.

u nas dokładnie to samo...
 
Witam Was dziewczyny.
Też jestem kwietniówką 2010, mój synek urodzil się 01.04, taki mi mały Prima Aprilis zrobił:)
Na BB jestem od kilku tygodni i trochę tu was podczytuję.
Niestety u nas wystąpił mały problem w rozwoju. Otóż Alex ma obniżone napięcie mięśniowe i w związku z tym do niedawna nie potrafił trzymać główki w pozycji na brzuszku. Teraz już się to udaje, ale to efekt wielu codziennych ćwiczeń.
Ostatnio jednak nasza rehabilitantka powiedziała mi, że mam małego bacznie obserwować, czy nie ma jeszcze innych opóźnień w rozwoju. I tu właśnie mam goracą prosbę do Was. Chciałabym, żebyscie troche sie pochwaliły, co umieją już wasze bąbelki? Czytam tabelki i jakieś zestawienia ale najlepsze chyba są przykłady żywych, a nie książkowych dzieci:)
Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi:)

Napisałam to juz na kwietniówkach 2010 ale ponawiam jeszcze tutaj:)

Natalka umie przewrocic sie na brzuszek, ma to juz opanowane do perfekcji i tak jak wczesniej nie lubila lezec na brzuchu, tak teraz to nalepsza pozycja. Glowe trzyma wysoko i dlugo. Za to w ogole nie widze zaczatkow siadania. Nie garnie sie sama, podciagana za raczki nie trzyma glowy w ogole. Przy noszeniu w pionie jest roznie, ale trzeba jej jeszcze asekurowac glowke. Nozki nie zostaly jeszcze odkryte. Wczoraj nauczyla sie za to piszczec, wczesniej byly spiewy, teraz piski :-) Poznaje mame i tate, usmiecha sie, smieje sie glosno jak sie ja laskocze. To chyba tyle na razie :-)
 
reklama
Moja Ola jest z 27.04 i potrafi przewrócic się z pleców na brzuch w obydwie strony. Odwrotna droga jeszcze nie odkryta. Leżenie na brzuchu to najlepsza pozycja na świecie. Gdy leży na brzuchu to ładnie i wysoko potrafi trzymać główkę i przy okazji zajadać rączki. jednak ostatnio to twarz jest w kocyku (czy na czym tam lezy) unosi tyłek do góry i chce raczkować ale póki co jej to nie wychodzi. Czasem przypadkiem jakoś do tylu sobie pójdzie. Lubi bawic sie rączkami, potrafi przekładac zabawki z jednej do drugiej. Nóżki nie odkryte jeszcze. Lubi tez dotykać mojej twarzy, "macać" ją. No ale najbardziej na świecie to lubi zajadać własne rączki no ale to przez ząbki, których ma już 2.

Życzymy zdrówka dla Aleksa i podziel się jego umięjętnościami.
 
Do góry