reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bebiko 2

Dołączył(a)
14 Wrzesień 2019
Postów
1
Hej! Mam do was pytanie dotyczące Bebiko 2. Pomimo, że jeszcze nie kończymy przygody z Karmieniem Piersią wprowadziłam do diety mleczko bebiko. Czy któraś z mam podaje go swojemu maluszkowi? Co o nim myślicie ? :) na chwila obecna dla nas jest super:) trochę martwi mnie tylko Olej palmowy w składzie.. czy każde mleko modyfikowanego go zawiera?
 

Załączniki

  • 90BBFF7C-82BA-4AF2-8758-DE59344F5C25.jpeg
    90BBFF7C-82BA-4AF2-8758-DE59344F5C25.jpeg
    1,5 MB · Wyświetleń: 68
reklama
Rozwiązanie
jeśli już wybralabym HiPP combiotic z mlek modyfikowanych krowich a to co sama podaje po zaprzestaniu karmienia piersią jest modyfikowane mleczko kozie różniące się nie tylko składem ( ,,, Profil kazeiny w mleku kozim dużo bardziej przypomina mleko matki. Ponadto profil ten powoduje, że mleko kozie tworzy delikatniejszy skrzep kazeinowy w brzuchu maluszka, przez co jest lepiej trawione. Jest lekkostrawne bo zawiera krótki i średnie łańcuchy kwasów tłuszczowych. Dodatkowo zawiera dużo mniejsze ilości białka α-s1 kazeina, odpowiedzialnego za powstawanie alergii
  • Po drugie nie zawiera MALTODEKSTRYNY! Niestety większość ekologicznych braci CapirCare 2, czyli mm bazujących na mleku kozim zawierają maltodekstrynę. Dlaczego macie jej...
Teraz w większości znajduje się olej palmowy, warto w jakimś stopniu go ograniczyć. Ja praktycznie sprawdzam każda rzecz. Lepiej dmuchać na zimne zgodnie z tym powiedzeniem należałoby ograniczyć olej palmowy w diecie.
Bebilon profutura (?) chyba z tego co pamiętam nie zawiera tego oleju.
Jeżeli nie jesteś pewna, a to dopiero początki podawania mleka dziecku, możesz zmienić. :)
 
Hej! Mam do was pytanie dotyczące Bebiko 2. Pomimo, że jeszcze nie kończymy przygody z Karmieniem Piersią wprowadziłam do diety mleczko bebiko. Czy któraś z mam podaje go swojemu maluszkowi? Co o nim myślicie ? :) na chwila obecna dla nas jest super:) trochę martwi mnie tylko Olej palmowy w składzie.. czy każde mleko modyfikowanego go zawiera?
Ja podaję dziecku capri care (na bazie mleka koziego). Ma bardzo dobry skład. Nie zawiera oleju palmowego.
 
Pod względem składu dla dziecka najbardziej wartościowe jest mleko modyfikowane 1.
Nawet jeśli dziecko jest starsze niż 6 m-cy, to lepiej pozostać przy 1.
Tym bardziej jeśli tylko dokarmiasz i podajesz dziecku również pierś. No i zaczniesz rozszerzać dietę o inne produkty - warzywa, owoce, mięsa, kaszki, więc dieta dziecka będzie zbilansowana.
 
reklama
jeśli już wybralabym HiPP combiotic z mlek modyfikowanych krowich a to co sama podaje po zaprzestaniu karmienia piersią jest modyfikowane mleczko kozie różniące się nie tylko składem ( ,,, Profil kazeiny w mleku kozim dużo bardziej przypomina mleko matki. Ponadto profil ten powoduje, że mleko kozie tworzy delikatniejszy skrzep kazeinowy w brzuchu maluszka, przez co jest lepiej trawione. Jest lekkostrawne bo zawiera krótki i średnie łańcuchy kwasów tłuszczowych. Dodatkowo zawiera dużo mniejsze ilości białka α-s1 kazeina, odpowiedzialnego za powstawanie alergii
  • Po drugie nie zawiera MALTODEKSTRYNY! Niestety większość ekologicznych braci CapirCare 2, czyli mm bazujących na mleku kozim zawierają maltodekstrynę. Dlaczego macie jej unikać w dziecięcych mieszankach pisałam już wcześniej. Dla przypomnienia powiem że ma wysoki indeks glikemiczny co powoduje szybki wzrost cukrów we krwi, jest tanim preparatem skrobiowym.
  • Po trzecie nie zawiera oleju palmowego. Któraś z Was napisała mi, że nie utwardzony tłuszcz palmowy jest źródłem kwasu palmitynowego. Tak, ale kwas palmitynowy pochodzący od oleju palmowego ma inna postać niż kwas palmitynowy w mleku mamy. CO za tym idzie? Jest coraz więcej badań które wykazują, że kwas pochodzący z oleju palmowego nie jest dobrze wchłanialny, a do tego tworzy słabo rozpuszczalne kompleksy z wapniem, co zwiększa straty z kałem zarówno wapnia, jak i tłuszczu. Dodatkowo mieszanki które zawierają stosunkowo dużo kwasu palmitynowego mogą powodować zatwardzenie
ale i metoda obróbki .. dużo lepsze :)
 

Załączniki

  • Screenshot_20190915-232347.png
    Screenshot_20190915-232347.png
    555,3 KB · Wyświetleń: 46
Rozwiązanie
Do góry