reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bebilon Comfort

Dołączył(a)
1 Czerwiec 2010
Postów
12
Witam drogie mamy!!!
Po próbie wprowadzenia mleka Bebilon Comfort znów daję małej Bebiko HA. Ania strasznie zniosła próbę zmiany mleka..niby na lepsze...Kiedy zaczęliśmy podawać jej dwie porcje dziennie (a resztę bebiko - tak kazała lekarka) Ania dostała wysypki alergicznej na twarzyczce, zaczęła niesamowicie ulewać..wręcz z niej leciało i do tego jeszcze ta wodnista kupa.... W związku z tym wszystkim znów podaję małej Bebiko i muszę powiedzieć że jakby wszystko jakoś się unormowało :) Od trzech dni mała robie codziennie kupe - żółtą, do tego już tak nie śmierdzi hehe no i te bąki...kiedyś pachniały zgniłymi jajkami a teraz są bezwonne hehe.
Czy to możliewe że po mału wszystko jej się normuje??? Czytałam że do około 3 miesiąca u maluszków dojrzewa uklad pokarmowy...Muszę dodać że moja pociecha ma dopiero 2,5 miesiąca :))
Proszę napiszcie czy u was też tak było z tym Bebilonem :))
 
reklama
Po pierwsze napisz nam dlaczego musi być mleko Bebilon dlaczego akurat takie zalecił lekarz bo tak podejrzewam skoro dziecko go nie toleruje trzeba je itak zmienieć widzisz sama z doświadczenia
 
Ja próbowałam dawać Gabi bebilon comfort ae nie chciała go ciągnąć nawet z butelko gdzie smoczek by l z krzyzykiem nie wiem jakby na nią zadziałało, a chętnie podałabym jej tylko jak to zrobić zeby ciągnęła. Teraz daję jej Enfamil premium i ładnie jej leci.
 
Moja córcia była do 6 miesiąca na Bebilonie Comfort, który u Nas świetnie się sprawdził- minęły kolki i zaparcia. Na początku była na Enfamil Premium-ale skończyło się kolkami i zaparciami, a Bebilon pomógł. Faktycznie kupka początkowo była wręcz wodnista, ale szybko się unormowała. Po 6 miesiącu dostawała już zwykły Bebilon 2 i tak jest do dziś,chociaż teraz ma już prawie 10 miesięcy i nie lubi mleczka heheh;-)
 
Ja na poczatku dawałam Bebilon zwykły, później ze względu na brzuszek (ale to chyba norma u noworodków) zmieniłam na Bebilon Comfort, który u nas kompletnie się nie sprawdził. Bączki były okreopnie!!!!!!! śmierdzące, puszczał je Synek co chwila (lekarze kazali się cieszyć ze pruta ale ja czułam ze takie prutanie smierdzące jest jak coś zje się ciężkostrawnego), do tego kupa raz na tydzien (nie wiem czy to akurat wina Comfort) - czyli Comfort niby na zaparcia i gazy ale u nas i to i to było więc kompletnie nie pomógł.Kolejny Lekarz podpowiedział nam zmianę na Bebilon Pepti i przy chyba 3,5 puszce wszystko wróciło do normy, bąki były ale normalne - bezwonne (Pepti jest bardziej lekkostrawne) a kupa nadal raz na tydzien ale to chyba po prostu urok dziecka. Po 4 miesiącu wszystko minęło. Kupa była raz na 2 dni, codziennie, kilka razy dziennie i to nie za sprawą rozszerzania diety bo my ją rozszerzaliśmy po 5 msc ale po prostu układ pokarmowy dorósł ;D
 
U nas Bebilon Comfort był drugim mlekiem jakie stosowaliśmy od 1mż. Ale po zjedzeniu jakiś 8 puszek odstawiliśmy je w trybie ekspresowym. Mały strasznie się po nim męczył: kolki, bączki giganty i koszmarna wysypka na twarzy szyjce i za uszami oraz straszne męczarnie przy robieniu kupy które były spienione, zielone, śmierdzące kwasem z grudkami wielkości grochu. Lekarka była w szoku... bo "wszystkie dzieci dobrze reagują".
 
U mnie również lekarka zdziwiła się że mała tak właśnie zareagowała na Bebilon Comfort bo przecież miało być lepiej a nie było
:(((. Chyba po prostu jedne dzieci reagują na to mleko dobrze a niektóre nie :) W każdym bądź razie wszystko wskazuje na to że po mału nasza "sytuacja kupkowa" się stabilizuje hehe, mała wprawdzie nie robiła dzisiaj kupki ale puszcza ładne piardki które są bezwonne :)))
 
Ja również na początku dawałam zwykły bebilon 1, potem jak mały dostał kolek to zaczęłam go karmić bebilonem comfort i u nas się bardzo fajnie sprawdził, nie było już bólów brzuszka... tylko niestety kupa zielona i bączki śmierdzące. Ale dzwoniłam do producenta i dostałam informację, że przy tym mleku tak moze być więc dalej podaję. Teraz mały ma już dwa i pó miesiąca i będę próbować wracać do zwykłego bebilonu.
 
my nieraz podajemy comfort, mały jest na piersi ale czasem jest dokarmiany i u nas się sprawdza, tylko długo trzeba je rozrabiać aby się rozpuściło, a wybraliśmy te mleczko bo mały miał kolki, po 6-tym m-cu przejdę na zwykły Bebilon
 
reklama
a u nas sie nie sprawdziło,mały nim wrecz wymiotował a mleczko tylko spotegowało kolki.kazda dzidzia inna
 
Do góry