reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bebilon pepti 1 a bebilon pepti 2

pieszczoszka1988

Jestem mamusią
Dołączył(a)
17 Październik 2011
Postów
6 890
Miasto
Bielsko-Biała
Obecnie podaje dziecku bebilon pepti 1. Za niedługo przechodzimy na pepti 2.
Moje pytanie jest takie: jak przejść z 1 na 2?
stopniowo czy od razu ?
i czy mleko pepti 2 moge zagęszczać kleikiem kukurydzianym i kaszką czy nie??
 
reklama
hej ja co prawda daje mojej malej bebiko,ale mysle,ze procedura przejscia z jednego mleka na drugie jest taka sama. Na opakowaniu bebiko pisze,ze zaleca sie stopniowe wprowadzenia mleka nastepnego. ja robilam tak,ze np na 180 ml wody dawalam najpierw 3 miarki mleka 1 i 3 miarki mleka 2. Co tydzien zmniejszlam o jedna miarke mleka 1,a zwiekszalam drugiego,czyli byly 2 miarki mleka poczatkowego,a 4 miarki mleka nastenego;)
 
Ja również stopniow przechodziłam na 2 (stosuję Bebiko- obecnie 3 :)). U nas przejście trwało tydzień, codziennie zmieniałam proporcje, aż do momentu kiedy zaczęłam dawać 6 miarek Bebiko 2 a jedną miarkę Bebiko 1. Na następny dzień dawałam już tylko Bebiko 2, tak samo wyglądało przejście na 3.
1,2,3 I 4 róznią się proporcją składników mineralnych (odpowiednich do wieku) oraz z tego co mi pediatra mówiła,że im wyższy numerek (2,3 i 4) to dziecko bardziej zasyca. Oczywiście możesz do mleka dodawać kaszki lub kleiki- bardziej zasyci Ci Malutką- w nocy np. będzie dłużej spać ;-).
 
U nas dodawanie kleiku nie powodowalo dodatkowego nasycenia malej i tak sie budzila, ale za to powodowalo ze szybko przytyla, takze podajemy na kolacje tylko mleko. Juz teraz sie nie budzi. U mnie aptamil pepti 2 ma wiecej wapnia i zelaza by nie zabraklo przy urozmaicaniu diety.
 
U nas dodawanie kleiku lub kaszki do wieczornego mleczka, jak najbardziej spełnilo swoją funkcję nasycenia Maluszka :) Obecnie jak daję Agatce mleczko 210ml z kleikiem lub kaszką koło 20.30 to śpi sobie do około 6 rano :-).
A jeśli chodzi o przybieranie na wadze przez podawanie kleiku- nie zgadzam się z Basią One- moja Mała ma 15 miesięcy i waży tylko 9,200kg. Ale może też zależy to od ilości i jakości podawanych posiłków. Agatka dostaje 2 razy mleczko 210ml (wieczorem z kaszką lub kleikiem, oraz rano- koło 6- samo mleczko).
 
Mój synek piję pepti. Robiłam tak wg, zalecenia lekarza na 6 miarek pepti1 jedna bebilonu2 i potem 5 miarek jedynki, dwie dwójki. Aż do jeden do siedem np..;) pewnie zamotałam. Ja kleik do mleka dawałam i w 1 i 2. Moje dziecię samego mleka nie chce pić tylko z kleikiem. Teraz podaję raz kleik kukurydziany/ryżowy a na noc kaszkę jaglaną;)
A patrząc na puszki zauważyłam, że Bebilon pepti2 ma o 0,1 % mniej składników, wartości niż jedynka.
 
Do barbary84 No tak tylko ze twoje dziecko chodzi juz a moja mala skonczy 11 miesiecy za 2 dni i od tygodnia dopiero raczkuje, takze dopiero teraz zaczyna pozadnie spalac jedzonko. Wazylam ja miesiac temu to wazyla 8,300. Teraz nie wiem, musze udac sie za wazenie. Zle nie wyglada, ale uwazam ze skoro zageszczanie mleka na noc nic nie daje w moim przypadku to bezsensu jest kontynuowanie tego. Poza tym kazde dziecko inne jest. Moja mala je mleko 2 razy dziennie po 180 do tego na drugi sniadanie kaszka z butli 180 lub mleko. Obiadkow zjada roznie od 200 do 300 jak jej smakuje, do tego czasem owoce, nie za duzo bo prawie po kazdych ma wysypke, przekaski typu chrupka kukurydziana, glutenu nie moze takze zbozowe odpadaja.Do tego picie.
Cos mialam jeszcze dodac ale zapomnialam, a tak wogole to przepraszam za wyjscie poza temat hehe bo tu o roznicach w mleku mialo byc a nie o jadlospisie dziecka ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam wszystkie mamy :)
W związku z moim tematem pracy inżynierskiej- preparaty mlekozastępcze, mam do Was ogromną prośbę, jeśli macie chwilę czasu bardzo proszę o wypełnienie mojej ankiety, jest ona anonimowa i przeznaczona wyłącznie do celów badawczo naukowych
Pozdrawiam Was gorąco i z góry dziękuję .
Tutaj jest link do mojej ankiety:
moje-ankiety.pl/respond-34111.html
 
Do góry