reklama

Bebilon pepti 2 czy uczula?

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez pieszczoszka1988, 6 Październik 2012.

1. pieszczoszka1988

pieszczoszka1988 Jestem mamusią

Moja córcia piła bebilon pepti 1.
    Chciałam przejść na bebilon pepti 2 i za radą forumowiczek mieszałam oba mleka pepti 1 z pepti 2.Aż w końcu od wczoraj podaje samo pepti 2 i dziś moja Laura jest wysypana po policzkach i szyjce czerwonymi krostkami...
    myślicie ,że to od tej dwójki...
    Co zrobić? wrócić do jedynki?
    Czy moze poczekać jeszcze pare dni co sie bedzie działo?

2. anitha

anitha Fanka BB :)

a nie dostala czegos nowego? skoro mieszalas 1 z 2 przez jakis czas (przypuszczam ze ok tydz -dwa) to juz by jej wczesniej wyszly gdyby to bylo od mleka. wogule mleko 2 nie jest czasami od 6 mca?

3. reklama
  4. pieszczoszka1988

tak od 6 mies jest ale pediatra już mi je przepisała i kazała podawać.
    Właśnie nowości nie wprowadzałam.. jedynie to mleko

5. Basia-75

Basia-75 Fanka BB :)

A nie zmieniałaś proszku do prania czy jakiegoś kosmetyku, kremu? Najwyżej wróć jeszcze do 1, jak wszystko wróci do normy to jeszcze raz spróbuj 2 i będziesz wiedzieć na bank

6. pieszczoszka1988

proszku nie ale w sumie płyn do płukania zmieniłam..

7. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Ja bardzo malo uzywam plynu, a mleko z 1 na 2 przeszlam jak maja miala chyba 6,5 mca. Moze faktycznie ten plyn jej nie pasuje, ale z mlekiem to bym poczekala do skonczonych 6 miesiecy. Mi pediatra tez nie kazala na poczatku mleka zmieniac bo dziecko musi sie przyzwyczaic itp itd, a okazalo sie ze bylo zle dla niej, bo miala skaze bialkowa i straszne zatwardzenia. Po 3ch tygodniach zmienilam jej mleko, i wreszcie kolki ustaly i kupy byly dobre. Czasem pediatrzy racji nie maja, trzeba kierowac sie wlasna intuicja.

8. barbara84

barbara84 Zaangażowana w BB

Zgadzam się z dziewczynami. Może ten płyn jest powodem wysypki, lub jakaś inna nowość.
    Ja również poczekałabym do 6miesiąca życia ze zmianą mleka (ja zmieniałam 1 na 2 jak skończyła 6 miesiąc życia).

9. xxasienkaxx2

xxasienkaxx2 MamusiaMichasia:*

pieszczoszka i jak tam?
    to raczej niemożliwe żeby mleko stworzone dla alergików uczulało, ja przechodziłam na pepti 2 jak Michaś skończył 6 miesięcy i szczerze nie robiłam tego stopniowo bo pediatra nic na ten temat mi nie powiedziała (już ją na zmieniłam) na szczęście gładko poszło i bez żadnych konsekwencji. może to faktycznie płyn.

10. reklama
  11. AGATA777

AGATA777 Fanka BB :)

Witam musisz obserwować dziecko.Tak naprawdę to wszystko może uczulić.Nawet mleko które jest uważane za bezpieczne.

12. Mamiczka

Mamiczka Zaciekawiona BB

Mojego Malucha Pepti 2 uczuliło. Przy 1 było ok. Musieliśmy ostatecznie przejść na Nutramigen.

Poleć forum