reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BEBILON PEPTI - czy można dosładzać?

elusia84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Marzec 2011
Postów
912
Miasto
Katowice
moja 5miesieczna córeczka od paru dni ma problem z piciem mleka wieczorem i ogólnie cały dzień jest z tym problem,na dobę wypija średnio 550ml,czasem mniej,i w porcjach częstszych,a mniejszych dawkach,pije bebilon pepti,od początku jej nie spasowało,ale daje jej na spaniu, tzn jak już prawie zasypia to wciskam jej butelkę,wiem ,ze to troszkę drastyczne,ale inaczej niestety się nie da,przez dzień podaje z kaszka ryżowa bezsmakowa bo na smakowe reaguje czerwonymi policzkami,wieczorem o 19 wypija około 120ml,rzadko się zdarzy 150ml,i od paru dni budzi się dopiero około 3 na jedzenie,ale to wypije max 100ml,martwię się już tym,bo wydaje mi się że za mało pije na dobę,herbatek ani wody nie chce też pić,pluje tym,czasem już nie mam sił do niej,
co mogę zrobić,aby polubiła smak tego mleka?myślałam,żeby zacząć go słodzić,ale chyba nie będzie to dobry pomysł....proszę o jakąś poradę,bo zauważyłam,że córka zaczęła spadać z wagi (ważymy ja codziennie przed kąpielą).
 
reklama
moja córka tez pije to mleko i odkad pamietam pije je na śp[iocha, inaczej sie nie dalo niestety.tez wiem ze to nie tak powinno byc ale co zrobic jak ona nie toleruje smaku mleka?w dzien jadla kaszki na mleku badz dawalam jej butle jak usnela. teraz pije tytlko wieczorem i nad ranem ale ma juz ponad rok i jest świadoma tego ze wypija bo zawsze rano jej pokazuje butelke i pytam kto wypil mleczko?to pokazuje paluszkiem na siebie ale sama za nic w swiecie nie wypije.
 
Witam u nas sprawdził się sinlac a pózniej kaszka ryżowa z marchewka z nestle mała też ma skazę białkową i od 3 mc dostawała do mleczka kaszkę najpierw pół łyżeczki później zwiększaliśmy do tej na opakowaniu tj 3-4 łyżeczki, poza tym maluch strasznie ulewał i pediatra zalecił sinlac do zagęszczania mleka na poczatku a później kaszkę.Teraz bez kaszki nie wypije mleka, a mleko zapach też ma nie za specjalny.
 
smaku te mleka jak i nutramigenu nie da sie zabić;-)
u nas skutkował kleik ryżowy z miksowanym gotowanym jabłuszkiem. tzn. rozrabiałam nutramigen, potem dodawałam troszkę zmiksowanego jabłuszka i zagęszczałam kleikiem ryżowym. Ale u nas był tylko problem z jedzeniem kaszek na nutramigenie. Pić piła i pije, jeść nie chciała...

Co do kaszek owocowych -może jest tak jak u mojej Zosi - jak na razie nie istnieje taka, którą Zosia toleruje:no: wiec pomimo, ze za chwilkę skończy 18 miesiecy nadal dostaje tylko kleik ryzowy i sinlac... kiedyś były nestle - misiowy ogródek i to jadła, ale juz nie produkują - taką dostałam informacje bezpośrednio od nestle i wolałam nie pytac dlaczego je wycofali :unsure:jak na razie wszystkie inne kaszki zawierają cukier w jakiejs tam formie a niestety Zosia nadal źle reaguje na cukier... ma od razu problemy z brzuszkiem...
 
Do góry