reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BEBILON PEPTI - czy można dosładzać?

elusia84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Marzec 2011
Postów
912
Miasto
Katowice
moja 5miesieczna córeczka od paru dni ma problem z piciem mleka wieczorem i ogólnie cały dzień jest z tym problem,na dobę wypija średnio 550ml,czasem mniej,i w porcjach częstszych,a mniejszych dawkach,pije bebilon pepti,od początku jej nie spasowało,ale daje jej na spaniu, tzn jak już prawie zasypia to wciskam jej butelkę,wiem ,ze to troszkę drastyczne,ale inaczej niestety się nie da,przez dzień podaje z kaszka ryżowa bezsmakowa bo na smakowe reaguje czerwonymi policzkami,wieczorem o 19 wypija około 120ml,rzadko się zdarzy 150ml,i od paru dni budzi się dopiero około 3 na jedzenie,ale to wypije max 100ml,martwię się już tym,bo wydaje mi się że za mało pije na dobę,herbatek ani wody nie chce też pić,pluje tym,czasem już nie mam sił do niej,
co mogę zrobić,aby polubiła smak tego mleka?myślałam,żeby zacząć go słodzić,ale chyba nie będzie to dobry pomysł....proszę o jakąś poradę,bo zauważyłam,że córka zaczęła spadać z wagi (ważymy ja codziennie przed kąpielą).
 
reklama
A może zamiast dosładzać ( bo to raczej zdrowe nie jest nawet glukozą) dosypuj do mleka kaszki bardzo duży wybór jest tego !
Nie spotkałam się z tym by w szpitalu dosładzali mleko ale za to samą glukozę dawali by np dziecko się uspokoiło
 
ja zamiast dosladzac dodalabym np sinlac - on zmieni dosc znacznie smak pepti ( na plus oczywiscie) tylko nie do pelnej dawki mleka sinlac tylko troche mniej miarek mleka + sinlac
 
Z glukozą to pamiętam ze szpitala, że małemu podawali wodę z glukozą gdy miał fototerapię albo polewali nią smoczek żeby nie płakał i chciał go ssać (do dzisiaj nie uznał smoczka :)). Ja też małemu podaję Peptii, ale nie dosładzam, bo zaakceptował :)
 
reklama
hmmm...
ja Pepti dosladzalam glukoza (czasem nawet zwyklym cukrem) przez krotki czas...
co do dodawania Sinlaca to...robilam tak tez ale dowiedzialam sie ze Sinlac robi sie na wodzie...nie powinno sie mieszac go z mlekiem czy preparatem mlekozastepczym...kolezanka dowiedziala sie tego od producenta...
bezpieczniej chyba byloby wziac kaszke bezmleczna i dodac do Pepti....

powodzenia ;-)
 
Do góry