reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bebilon Pepti DHA porada

Dołączył(a)
14 Maj 2020
Postów
6
Witam. Proszę o pomoc. Córcia 4m cały czas na moim mleczku (ściągam laktatorem i podaje w butelce) Córcia nie miała problemów brzuszkowych wypróżniają się regularnie , jedynie ulewała i od miesiąca podaje Nutramigen by mleczko zagęścić. Córcia od urodzenia praktycznie zmaga się z nieżytem noska i liszajami na skórze ( okolice łydki, rączki , brzuszek , pod kolanami) Z moich obserwacji te stany to chyba alergia na biało mleka gdyż zaostrzenie występuje dy pozwól sobie na więcej produktów mlecznych w mojej diecie , Jakiś tydzień temu moje piersi zaprotestowały ściągałam dużo mniej mleka ok 100-120 z jednej piersi (mała potrafi zjeść 180ml a z jednego ściągania miałam czasem 300ml) Zmuszona byłam podać małej jedna flachę mm od pediatry otrzymałam puszkę próbna mleka Bebilon Pepti DHA. Mała nie chciała tego wypić więc postanowiłam robiąc porcje na 150ml mieszać z moim mleczkiem ( 120ml wody + 30ml mojego mleka) Mala wypija na raz wypija 80ml a resztę dopija. Dostaje tą porcje po swoim odpoczynku po południu o godz 15.00. Dotychczas dziecko nie płakało oddając baczki , nie prężyło się , kupki oddawała bez wysiłku. A teraz wieczorem po kąpieli przy jedzeniu mała płacze , spina się , brzuch jest twardy , oddaje śmierdzące baczki, nie wypija normalnej porcji mleka. W nocy potrafi się pare razy poprzebudzać płacząc a noce były od urodzenia przesypiane budziła się na karmienie ale nie płakała. Nad ranem przy drugim karmieniu jest spinanie się , prężenie i oddanie śmierdzącej zielonkawo żółtej kupy wodnistej . Po czym widać ulgę u córci. Jesteśmy jesteśmy na jednej flaszce 150ml. Chce po 6 m zacząć częściej podawać małej mm ale ewidetnie to mleko jest nietolerowane przez córkę . Czy jeszcze dać sobie czas i dalej podawać mleczko czy zrezygnować i podać już jakieś inne ? Nie chce małej narobić rewolucji. Jak długo powinno się sprawdzać przyswajalność mleka mm zanim zmieni się je na inne ?
 
reklama
Rozwiązanie
Witam niestety nic w swojej diecie nie zmieniłam , teraz do alergologa nie można się tak łatwo dostać z powodu covid . Sama zauważyłam iż jeśli pozwoliłam sobie na więcej produktów mlecznych to mała dostawała liszaje. Prywatnie zrobię jej stężenie ige wówczas może sprawa się wyjaśni.
Raczej takim małym dzieciom nie wychodzą testy alergiczne z krwi, więc nie wyjaśni to wszystkiego. Warto zacząć od diety eliminacyjnej i sprawdzeniu czy dziecko jest faktycznie alergikiem. Jeśli chodzi o bebilon Pepti to jest ono detykowane dzieciom z alergią na bmk więc raczej nie powinno jej nasilać, jeśli chodzi o kupy to są one po nim zielonkawe i jest to normalne.
Moja córka też jest alergikiem i niestety zrezygnowałam z karmienia piersią i...
Jeśli nie masz pewności że ma alergię na białko, to ja bym jej nie męczyła tym mlekiem, moja po nim tez się meczyla jak nie wiem , niestety sciaganie laktatorem to nie to co przystąpienie do piersi ,i pokarmu będziesz mieć coraz mnie, co do zmiany mleka nie doradze, bo wiem że im częściej tym gorzej ,ale ewidentnie Twojej to nie służy
 
Jeśli nie masz pewności że ma alergię na białko, to ja bym jej nie męczyła tym mlekiem, moja po nim tez się meczyla jak nie wiem , niestety sciaganie laktatorem to nie to co przystąpienie do piersi ,i pokarmu będziesz mieć coraz mnie, co do zmiany mleka nie doradze, bo wiem że im częściej tym gorzej ,ale ewidentnie Twojej to nie służy
Dziękuje za odp
 
Moja piję to mleko, po innych miała zatwardzenie i bóle. Po tymnie, ono jest najbardziej rozłożone. Ale moja jest na nim od 2 tygodnia, a skoczyła 2 miesiące. Piła Twoje, to jej może nie smakować, do mleka musi się przyzwyczaić ale ja nie wiem czy można mleko mieszać, myślę że nie. Ściśle trzeba się pilnować zasad robienia mleka na opakowaniu. Niektórym dzieciom na pewno nie służy, jak każde mleko Jednym podejdzie, innym nie. Musisz przeanalizowac jak robisz mleko, czy z wody przegotowanej najlepiej źródlanej? Czy nie łyka bąbelków itp. Ja sobie to mleko chwale :) ale będziemy chcieli po 4 miesiącu sporowac podać jej mleko nie zastępcze a typowo mm. Tak mówiła położna że wtedy jelita się już względnie powinny ukształtować. Zobaczymy...
 
No właśnie poszłam za radą pediatry z ty
Moja piję to mleko, po innych miała zatwardzenie i bóle. Po tymnie, ono jest najbardziej rozłożone. Ale moja jest na nim od 2 tygodnia, a skoczyła 2 miesiące. Piła Twoje, to jej może nie smakować, do mleka musi się przyzwyczaić ale ja nie wiem czy można mleko mieszać, myślę że nie. Ściśle trzeba się pilnować zasad robienia mleka na opakowaniu. Niektórym dzieciom na pewno nie służy, jak każde mleko Jednym podejdzie, innym nie. Musisz przeanalizowac jak robisz mleko, czy z wody przegotowanej najlepiej źródlanej? Czy nie łyka bąbelków itp. Ja sobie to mleko chwale :) ale będziemy chcieli po 4 miesiącu sporowac podać jej mleko nie zastępcze a typowo mm. Tak mówiła położna że wtedy jelita się już względnie powinny ukształtować. Zobaczymy...
m mieszaniem , robię z wody przegotowanej. Nie łyka powietrza przy jedzeniu Bo wcześniejsze karmienia zakończyły by się gazami a tego nie było. Po tym mleku ewidentnie boli ja brzuszek i te śmierdzące gazy . Zastanawiam się czy to proces adaptacyjny na przyzwyczajenie się do mleczka czy odrazu zmienić na inne .
 
Po mm kupki moga byc brzydkie, ale dobrze dobrane (tu niestety jest loteria, jeśli chodzi o mm dla alergików) nie powinno powodować problemów z brzuszkiem. Jeśli chodzi o smak - podobno najsmaczniejsze jest bebilon pepti z mm dla alergików.
Lekarz poza przepisaniem mleka dla alergików zalecił Ci dietę eliminacyjna zeby potwierdzić alergię? Warto było by skonsultować sie z alergologiem, zeby ustalić jakiś schemat działania.
Czy może coś nowego pojawiło sie w Twojej diecie i moglo zbiec sie w czasie z wprowadzeniem mm?

Ale jeśli widzisz, że to mleko nie służy dziecku, to porozmawiaj z pediatra o zmianie (np. na nutramigen)
 
Ostatnia edycja:
Mi się wydaje że gdyby miala, alergie miałaby wysypek, ale znawca nie jestem , ja bym to z innym lekarzem skonsultowala, bo może nie potrzebnie dziecko męczysz
 
reklama
Po pierwsze dziwię się że Nutramigen miał być niby do zagęszczenia mleka. Do samego zagęszczenia mi poradzono Bebilon Nutricion. Wskazane przy mocnym ulewaniu. Nutramigen jest z tego co wiem na nietolerancję laktozy.
Po drugie jeśli już nietolerancja laktozy, to chyba trzebaby to jakoś sprawdzić, czy na pewno występuje. Jeśl tak i karmisz piersią to nie rozumiem czemu nie zalecono ci ścisłej diety wykluczającej. Chociaż istnieją spory co do tego, czy jedzenie matki wpływa na pokarm.
Nie jestem też przekonana, czy dziecku potrzeba tej dodatkowej butli. Może twoja produkcja mleka by wystarczyła? I nie jest też tak, że laktator jest gorszy od karmienia bezpośrednio, bo wiele kobiet tylko jemu zawdzięcza rozpoczęcie i utrzymanie karmienia piersią.
Nie podawałabym dziecku mleka, które mu ewidentnie szkodzi. Ale może jeszcze spróbuj inaczej je rozrabiać. Osobno mleko sztuczne i po podaj, osobno butelka ze ściągniętym własnym pokarmem. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, jak teraz to robisz, ale wg mnie jeśli dolewasz swoje mleko przed rozmieszaniem, to to się dobrze nie rozpuści i tu może być problem. Możesz też spróbować innej wody.
 
reklama
Po mm kupki moga byc brzydkie, ale dobrze dobrane (tu niestety jest loteria, jeśli chodzi o mm dla alergików) nie powinno powodować problemów z brzuszkiem. Jeśli chodzi o smak - podobno najsmaczniejsze jest bebilon pepti z mm dla alergików.
Lekarz poza przepisaniem mleka dla alergików zalecił Ci dietę eliminacyjna zeby potwierdzić alergię? Warto było by skonsultować sie z alergologiem, zeby ustalić jakiś schemat działania.
Czy może coś nowego pojawiło sie w Twojej diecie i moglo zbiec sie w czasie z wprowadzeniem mm?

Ale jeśli widzisz, że to mleko nie służy dziecku, to porozmawiaj z pediatra o zmianie (np. na nutramigen)
Witam niestety nic w swojej diecie nie zmieniłam , teraz do alergologa nie można się tak łatwo dostać z powodu covid . Sama zauważyłam iż jeśli pozwoliłam sobie na więcej produktów mlecznych to mała dostawała liszaje. Prywatnie zrobię jej stężenie ige wówczas może sprawa się wyjaśni.
 

Podobne tematy

Do góry