reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bebilon pepti jak nim nakarmić??

Dołączył(a)
14 Wrzesień 2008
Postów
11
Miasto
Pniewy k./Poznania
Dziewczyny pomóżcie,moja córcia musiala przejść na bebilon pepti, ale nie chce wogóle pic tego mleka, gdzieś już słyszałam że jest niedobre i teraz przekonałyśmy się same, :no2:może któraś z was nim karmiła, proszę o radę:sad: jak przekonać dziecko do tego mleka
 
reklama
Może spróbuj kilka razy pomieszać je z tym mlekiem, które piła wcześniej. Jest też opcja żeby dosłodzić:zawstydzona/y: I próbować wprowadzić nowe mleko, kiedy mała jest najbardziej głodna - np. po kąpieli. Hmmm
 
Dziewczyny pomóżcie,moja córcia musiala przejść na bebilon pepti, ale nie chce wogóle pic tego mleka, gdzieś już słyszałam że jest niedobre i teraz przekonałyśmy się same, :no2:może któraś z was nim karmiła, proszę o radę:sad: jak przekonać dziecko do tego mleka

Był juz gdzieś ten temat...
Ale pamiętam pomysły,były różne
na pewno przejscie musi byc stopniowe(czyli mieszac mleka)
-można dodawać soczku(a każdego dnia zmniejszać jego ilośc-ja tak robiłam)
-mozna dosładzać(i tez zmniejszać ilośc cukru z dnia na dzień)-dla niektórych jedyny sposób niestety,
-można dodawać kaszkę ryżowa lub pszenną(moje dziecko tak piło wieczorem,a smak np. bananowy to uwielbiał..)
No i próbować,próbować...cierpliwie.Na początku dziecko będzie zjadało mniej niz poprzedniego mleka,nie zrażaj sie,z czasem zaakceptuje smak.:tak:
 
Nicole dostaje tylko i wyłącznie to mleczko. Ja stosowałam metodę z dosładzaniem bądź też soczkiem jagodowym.:tak:
 
Kiedy ja wprowadzałam Pepti Hania miała miesiąc i nie bardzo mogłam mieszać z soczkiem . Ale każde mleko wprowadza się stopniowo, po jednej miareczce, więc jeśli zmieszasz powiedzmy 3 miarki starego z 1 miarka nowego to będzie mogła się stopniowo przyzwyczajać do nowego smaku. No i będziesz miała większą możliwość obserwacji jak reaguje.
Glukozę ja traktowałam jako ostatecznośc, bo bałam się , że potem jej nie wyeliminuje, ale rozumiem , że może to być deska ratunku.
Pamiętam też , że karmiłam na spiocha, żeby mała sie przyzwyczajała do smaku.
Aczkolwiek wprowadzanie Pepti poszło stosunkowo gładko w porownaniu z Nutramigenem .
Potrzeba duzo, duzo cierpliwosci. w końcu zaakceptuje- bo przecież wyjścia nie ma.
 
Dodawaj kaszkę ryżową smakowa bądź dosładzaj ale gluzkozą-nie cukrem
Bebilon to miodzio.......................w porównaniu do Nutramigenu-to dopiero ochyda!
Powodzenia!
A i mam jeszcze jeden patent-dodaj zmiksowanego banana-pomył kolezanki:tak::tak:
 
Ja tez musialam przestawic moja Oliwie na pepti i nie bylo tak zle.
Mieszalam „stare mleko” z dodatkiem pepti - kazdego dnia zwiekszajac dawke az w koncu przeszlam calkowicie. Teraz je ladnie i bez problemu :-) Powodzenia.
 
reklama
Pati i Blanka, jeszcze dwa dni temu czytałam ten wątek z czystej ciekawości. Dziś wróciłam tu bo mam ten sam problem. U mojego synka Pani doktor wykryła skazę białkową i zapisała Bebilon Pepti. Spróbowałam, tak jak radziły dziewczyny, pomieszać z poprzednim mleczkiem. Zrobiłam "pół na pół" i zadziałało. Patryk wypił 180 ml. Dla mnie to ogromny sukces.
 
Do góry