reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bebilon Pepti - Zużyć zaraz po przygotowaniu ?

Dołączył(a)
5 Marzec 2007
Postów
8
Witam,

Wlasnie zona skonczyla karmic mala. Wczesniej karmilismy Oliwie tylko piersia, a od wczoraj przeszlismy na Bebilon Pepti 2 (mala jest cholernie dzielna i dala sie namowic na zmiane mleka juz na drugi dzien, bez dodawania slodzikow, wiecej wody itd - super).

Zastanawiam sie jednak jak dlugo mozemy takie mleko trzymac przed podaniem malej - czy mozemy je zrobic ok 20:00 i pozniej podawac w nocy po wczesniejszym podgrzaniu w podgrzewaczu czy jednak nie...

Na puszce jest informacja:
Zużyć zaraz po przygotowaniu. Nigdy nie używać ponownie nie wykorzystanej części pokarmu.
ktora daje mi sporo do myslenia. Jest to dosc specyficzny produkt - "mleko bez mleka" i moze wymaga jakiegos specjalnego traktowania.

Jak dlugo wy w praktyce trzymacie Pepti po przygotowaniu?
 
reklama
hmm...faktycznie,tak własnie jest napisane.ale ja, tego tak do końca do siebie nie brałam.może nie jest słuszne to co robię,ale na noc szykuje Małej pełną butle,tak około 22,23.00 h.mleko trzymam w podgrzewaczu aż do 5,30 bo o tej godzinie budzi się Mała.przez noc nie wipija wiele.budzi się raz,czasem dwa razy.jak narazie nic jej nie dolega.taki sposób karmienia mamy od 4 miesięcy i wszystko jest ok.natomiast w dzień,to czego nie wypija wylewam.
pozdrawiam:happy:
 
ja zawsze robie malej na swiezo choc zdarzaly sie sytuacje ze trzymalam godzine w podgrzewaczu...zauwazylam ze po dluzszym czasie mleko jakby "rozdwaja sie" (woda jest na gorze a gesta biala substancja jest na dole) i wyglada to na tyle obrzydliwie ze nie robie za wczasu mleka...moze tez dlatego nie robie bo Oliwka spi cala noc i budzi sie ok 8...
p.s mala tez jest na bebilonie pepti II
 
Dziweczyny my nie trzymamy gotowego na zewnątrz bo kiśnie. Dajemy do lodówki i z 4 godziny jest dobre. Ale nie więcej.
 
Ja przyrzadzony Bebilon Pepti (2) trzymam max. 1-2 h (jak wiem, ze mala wypila nieduzo i za chwile bedzie wolala o jeszcze). Sara przesypia mi praktycznie cala noc, czasami budzi sie ok. 3-4 nad ranem, wiec wtedy wstaje i robie jej swieza mieszanke (wieczorem wlewam przegotowanej wody do butelki, ktora w razie potrzeby podgrzewam w mikrofalowce).
 
Witam wszystkich serdecznie:-) mam córeczkę Natalkę która w czwartek skończy roczek , do tej pory piła mleko bebiko a dzisiaj lekarka kazała zmienic mleko na Bebilon Pepti 2 ponieważ córka nie przybiera mi na wadze waży tylko 7kg. mam do was pytanko czy wasze dzieciaczki lubią to mleko? boję się że moja córcia nie będzie mi chciała pic tego mleka bo w porównaniu z bebikiem jest bebilon o wiele gorszy w smaku:-(
 
moje dziecie jakos nie protestuje i chyba nawet jej smakuje...moze Twojej Dzidzi tez posmakuje? :tak:
dziwi mnie tylko ze lekarka przepisala to mleko zeby dziecko przybieralo na wadze...
Na stronie producenta jest podane w jakich przypadkach mozna stosowac to mleko:
- alergia pokarmowa na białko, w tym białko mleka krowiego i białko soi,
- niedobory disacharydaz (częściowa nietolerancja laktozy i sacharozy),
- biegunka przewlekła,
- choroba trzewna,
- postępowanie diagnostyczne w wykrywaniu alergii pokarmowych na białko,
- postępowanie profilaktyczne przed rozwojem alergii pokarmowej i różnych jej postaci klinicznych,
- kolki.

troche mnie to dziwi ale coz...w koncu ja nie jestem lekarzem :-D
 
Chuda, dziwne, ze nie przepisala Ci lekarka jakiegos mleczka wzbogaconego w kleik (oznaczone R lub GR) skoro Twoja mala nie przybiera na wadze...No ale jak Nocka napisala - tez nie jestem lekarzem ;-) wiec moze Pepti tez jest po to, zeby dzidzia nabierala cialka :-)

Co do smaku to Sara odrazu go zaakceptowala i nawet teraz jak moze juz pic zwykle mleko to woli Pepti (innym pluje) :-)
 
Witam wszystkich serdecznie:-) mam córeczkę Natalkę która w czwartek skończy roczek , do tej pory piła mleko bebiko a dzisiaj lekarka kazała zmienic mleko na Bebilon Pepti 2 ponieważ córka nie przybiera mi na wadze waży tylko 7kg. mam do was pytanko czy wasze dzieciaczki lubią to mleko? boję się że moja córcia nie będzie mi chciała pic tego mleka bo w porównaniu z bebikiem jest bebilon o wiele gorszy w smaku:-(
troszke dziwne mleko przepisała Tobie lekarka... to raczej dla dzieci z alergiami pokarmowymi......... a waga córeczki rzeczywiście niewielka..... mój prawie 5cio miesięczny synek waży więcej:tak:.. a co innego je córka?
 
reklama
Jednak trzeba stosować się do tego co zaleca producent. Mój synek pije to mleko, je również w nocy i choć katorgą jest wstawanie mojego męża i przygotowywanie mleka o godzinie 3 , to musi to robić ze względu na to, że Bebilon pepti MUSI BYĆ SPOŻYTY do 30 minut. Tak mówi lekarz i ulotka.
 
Do góry