reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bebilon pepti

reklama
Mój synek ma cztery miesiące. Przez pierwszy miesiąc był karmiony bebiko HA, bo niestety nie mogłam go karmić naturalnie.Okazało się, że ma skazę białkową, więc pediatra przepisała Bebilon Pepti. Kolek nie ma, biegunek też, ale budzi się w okolicach piątej rano, pręży się i stęka. Po około pół godziny robi kupę. Poźniej nawet jeszcze dwie (zależy od dnia). Niewiem czy to od mleka, ale cieszę się, że kupki robi wogóle, bo wcześniej był z tym problem. Kupka jest luźna i żółta. Wg mnie normalna. Mały je jeszcze kleiki: ryżowy i kukurydziany jak zaleciła pediatra ze szpitala kiedy w sylwestra pojawiła się biegunka. Nie odstawialiśmy my mu już kleików, bo bardzo je polubił i samego mleka nie chce za bardzo pić. Jedzonko składa się z 5 łyżeczek mleczka i 3 kleiku. wodę zalewamy do 180ml lub nawet 210ml (zale ży od naszego synka i jego głodu, ale czasami zje tylko 50ml). Jedyne zastrzeżenie jakie mam to, to że Bartuś ma na buzi wysypkę skazową, którą smarujemy kremem oilatum.
 
Jeśli chodzi o espumisan to dawałam Bartusiowi po 3-5kropli jak zaleciła pediatra, ale nie skutkowało, więc odstawiłam....
 
Witam.Dwa miesiące temu Lekarz stwierdził u mojej 16 miesięcznej corki alergie pokarmową i zalecił zmiane mleczka modyfikowanego na Bebilon pepti.Córka miała straszne objawy alergi takie jak: duszności, bardzo mocny kaszel i wymioty po jedzeniu.Kiedy zaczęlam podawać Bebilon pepti wszystko sie skończyło,mleko jest rewelacyjne bardzo polecam dla dzieciaczków ze skazą i alergią.Mleczko kupuje sie w aptece(bez recepty) kosztuje ok 25-29zl w mojej miejscowości ale ja kupuje na recepte od lekarza wtedy jest zniżka o połowe.Bardzo polecam :-)
 
Mój synek skończył dzisiaj 2 miesiace. Karmiłam go piersia niestety tylko 3tygodnie :zawstydzona/y:poniewaz miałam problemy z sutkami. Zaczełam podawac mu mleko NAN 1 (takim dokarmiali go w szpitalu) niestety okazalo sie ze moje malenstwo ma alergie na bialko mleka krowiego. Lekarka kazala zmienic mleko na BEBILON PEPTI 1 ale efektow nie bylo zadnych, wrecz przeciwnie. Dostał zatwardzenia ale mineła kolka. Póżniej zmienilismy na NUTRAMIGEN tu juz lepiej bo kupki sie unormowały ale zaczoł wszystko zwracac. Obecnie jestesmy na NAN H.A. 1 ale niestety alergia powróciła. Boje sie ze tak czesta zmiana mleka moze zaszkodzic mojemu synkowi. Prosze o rade. Co mam robic???:-(
Moja Oliwia tez po przejsciu na bebilon pepti 1 miala problemy z brzuszkiem - poczatkowo zatwardzenie a pozniej dlugo zielona kupke robila. Teraz juz sie unormowalo, tyle ze robi kupke jedna na 2-3 dni. Ale trwalo to wszystko przynajmniej miesiac! Acha...! Przy mleku modyfikowanym nalezy przepajac dziecko, to moze zapobiec zatwardzeniu - to wiem od poloznej. Powodzenia!
 
...i jeszcze jedno, znam babcie ktora chciala zrobic dobrze wnuczce i zamiast plaskich miarek mleka tak jak jest w zaleceniu dawala kopiaste - co skonczylo sie wlasnie zatwardzeniem...
 
Witam
Dziewczyny, moze któraś z was ma więcej doświadczenia - straciłam pokarm i karmię Beb pepti.Synek ulewał i przy karmieniu piersią, i teraz też ulewa, i to sporo. Przybiera na wadze, wiec to nie problem,ale czesto się krztusi i zachłystuje, mimo dodawania nutritonu lub kleiku czy kaszki i podawania raz dziennie Beb AR. Może któraś z was ma na to sposób?? Lek. pediatra postraszyła mnie ze jak mu nie przejdzie o ona nas skieruje na badanie pHmetryczne, a ja po trzech kolejnych szpitalach z małym nie mam już na to siły...
 
reklama
No, moim zdaniem to może być refluks jak ulewa bardzo dużo, ale to nie zawsze się leczy bo zazwyczaj mija z wiekiem. Moja córka też ulewała bardzo dużo ale przybierała na wadze więc jej nie leczyli. Nawet teraz czasem uleje chociaż ma 7 miesięcy ale teraz to tylko czasami się zdarza, a miesiąc temu jeszcze po każdym karmieniu ulewała.
 
Do góry