reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bebilon Pepti

Magda_lena24

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2017
Postów
114
Witam serdecznie. Doradzcie mi moja córka ma miesiąc i pije tylko mm Bebiko od ponad dwóch tygodni męczą ja gazy. Wcześniej trwało to około dwóch godzin od 4 do 6 rano, a teraz już zaczyna się od 2 i tak do rana steka prezy się i puszcza dużo gazow. Przepajam ja woda, masuje jej brzuszek i kładę na brzuchu. Ale mimo to mam wrażenie że jest gorzej bo w ciągu dnia teraz również puszcza dużo gazow i się strasznie denerwuje przez nie. Kupki natomiast robi często i są jak jajecznica bez zarzutu. Już nie wiem co mam robic. Pediatra powiedział że jeśli chcemy to możemy zmienić na Bebilon Pepti DHA 1 i podawać Dicoflor, ale to może byc wina mleka a nie musi bo może układ trawienny nie jest w pełni rozwinięty. Jak myślicie zmienić mleko bez zrobionych żadnych badań czy to mleko jest właściwie dla niej ?
 
reklama
Z tego co słyszałam mleko Bebiko, to jest jedno z najgorszych mlek. A jak byś spróbowała zmienić na zwykły Bebilon, ale stopniowo. Załóżmy, że teraz dajesz dziecku 3 miarki do mleka. To daj 2 miarki Bebiko i 1 miarkę Bebilonu. I tak cały dzień, kolejnego dnia daj 1 miarke Bebiko a 2 miarki Bebilonu. Zobaczysz czy będzie jakaś zmiana. Może, rzeczywiście jej to mleko szkodzi.

W ogóle co to za pediatra co mówi, że jeśli chcecie to możecie zmienić. Do tego mleka powinny być wskazania. Po co męczyć dziecko tym mlekiem jeżeli, nie ma takiej potrzeby.
 
Wydaje mi sie ze to kwestia niedojrzalego ukladu pokarmowego..
Moja corka byla na pepti ale miala wysypke, zielone, śluzowate kupy.. w wieku 10mcy pod kontrola alergologa przeszlismh na bebiko i teraz wszystko jest ok. Wyrosła.
W Waszym przypadku zmienilabym mleko na HA albo tak jak poprzedniczka pisze bebilon zwykly. Albo po prostu przeczekala do ok 3mca życia. W tym wieku duzo dolegliwosci brzuszkowych mija bo dojrzewa uklad pokarmowy.
 
Z tego co słyszałam mleko Bebiko, to jest jedno z najgorszych mlek. A jak byś spróbowała zmienić na zwykły Bebilon, ale stopniowo. Załóżmy, że teraz dajesz dziecku 3 miarki do mleka. To daj 2 miarki Bebiko i 1 miarkę Bebilonu. I tak cały dzień, kolejnego dnia daj 1 miarke Bebiko a 2 miarki Bebilonu. Zobaczysz czy będzie jakaś zmiana. Może, rzeczywiście jej to mleko szkodzi.

W ogóle co to za pediatra co mówi, że jeśli chcecie to możecie zmienić. Do tego mleka powinny być wskazania. Po co męczyć dziecko tym mlekiem jeżeli, nie ma takiej potrzeby.

No właśnie, dziś ide do innego pediatry skonsultować to jeszcze raz bo coś nie przekonała mnie tamta Pani Pediatra. Zresztą co dwie głowy to nie jedna. Zobaczymy co powie dziś inna p. doktor.
 
Wydaje mi sie ze to kwestia niedojrzalego ukladu pokarmowego..
Moja corka byla na pepti ale miala wysypke, zielone, śluzowate kupy.. w wieku 10mcy pod kontrola alergologa przeszlismh na bebiko i teraz wszystko jest ok. Wyrosła.
W Waszym przypadku zmienilabym mleko na HA albo tak jak poprzedniczka pisze bebilon zwykly. Albo po prostu przeczekala do ok 3mca życia. W tym wieku duzo dolegliwosci brzuszkowych mija bo dojrzewa uklad pokarmowy.

Rozumiem, dziś ide do innego pediatry zobaczymy co powie może zaproponuje inne mleko. Może faktycznie to wina układu trawiennego ale jeśli zmiana by pomogła to czemu mamy nie zmienić i ulżyć dziecku chodź troszkę. Po co ma się męczyć jeszcze tyle czasu. :(
 
Zeby pozniej sie nie meczyla przy wprowadzaniu mleka dla nie alergikow ;-)
 
Bebilon pepti jest mlekiem specjalistycznym dla alergików. Mój synek jest na takim ale ma AZS.ja tak jak aga6 na Twoim miejscu spróbowałabym bebilon HA.Zwłaszcza, że kupki są ok.
 
Tak jak piszą dziewczyny wyżej, warto spróbować mleko typu HA lub o obniżonej zawartości laktozy, lub bezlaktozowe. Nietolerancja laktozy także objawia się wzdęciami i gazami.
 
Ok, inna Pani Pediatra kazała podawać nie Pepti tylko Bebilon Comfort i po kilku dniach stosowania mam pobrać kupkę i siusiu do badania . Zobaczymy co wyjdzie. Receptę na Pepti mam więc jeśli będzie tak samo po tym comfort bo zmienimy. A jesli chodzi o kupki to właśnie wczoraj popołudniu zaczęły się jej biegunki i prezenie normalnie woda z niej szła po tym Bebiko. Także chyba to mleko nie było właściwe dla niej.
 
reklama
Bebilon pepti jest mlekiem specjalistycznym dla alergików. Mój synek jest na takim ale ma AZS.ja tak jak aga6 na Twoim miejscu spróbowałabym bebilon HA.Zwłaszcza, że kupki są ok.



Ok, inna Pani Pediatra kazała podawać nie Pepti tylko Bebilon Comfort i po kilku dniach stosowania mam pobrać kupkę i siusiu do badania . Zobaczymy co wyjdzie. Receptę na Pepti mam więc jeśli będzie tak samo po tym comfort bo zmienimy. A jesli chodzi o kupki to właśnie wczoraj popołudniu zaczęły się jej biegunki i prezenie normalnie woda z niej szła po tym Bebiko. Także chyba to mleko nie było właściwe dla niej.
 
Do góry