reklama

Becikowe 2013

Temat na forum 'Młodziutkie mamy' rozpoczęty przez aluska9102, 6 Marzec 2013.

1. aluska9102

aluska9102 mama;)

Witam. Córkę urodziłam 01.01.2013r, chciałabym sie dowiedzieć jak to jest z becikowym, czy jesli chodzi o zaświadczenie od lekarza to musze isc do gina do którego chodziłam w ciaży, czy mogę iśc do innego lekarza z katra ciąży?:sorry2:

2. pinky sky

pinky sky Moderator

Do swojego musisz iść przecież u niego byłaś po opieką to on może tylko takie zaświadczenie wypisać że rzeczywiście byłaś pod opieką ginekologa minimum od 10 tyg.

3. reklama
  4. edyta_o17

edyta_o17 Fanka BB :)

cześć dziewczyny. nieprawda! możesz iśc do jakiegokolwiek lekarza- nie musisz do swojego. Nawet zaświadczenie może wypisac Ci połozna. ważne ze przebywalas pod opieką od 10 tyg. ciąży. I nie wiem czy wiesz ale od 1 stycznia zmienily się przepisy- becikowe uzaleznione od dochodu. musisz miec zasiadczenie z US za 2011r. twoje, męża i pelnoletnie dzieci ktore sa na utrzymaniu lub osiagaja dochod. z tym, że dochód na osobe nie moze przekroczyc 1922zł na osobę.

5. Paulina12

Paulina12 Fanka BB :)

Kazdy moze wypisac zaswiadczenie ale pod warunkiem okazania karty ciazy :))

6. mirabelka90

mirabelka90 maMuSia NikOlki=)

ja rodziłam w 2011roku i mi wydał zaswiadczenie do becikowego ordynator szpitala w dniu wypisu

7. aluska9102

aluska9102 mama;)

ja o ciazy dowiedzialam sie w 6 tyg w szpitalu;) mam karte szpitalna ze jestem w 6tc, mam nadzieje ze to wystarczy. pani lekarka w szpitalu wytlumaczyla ze nie ma sensu isc od razu do ginekologa poniewaz ciaza moze sie nie utrzymac, dopiero ok 11 -12tyg. mam karte ciazy i karte szpitalna.

8. Hren-dena

Hren-dena Zaciekawiona BB

Tylko niepotrzebnie mieszają z tym becikowym i tyle. Wiecej tego wszytskiego załatwiania, niż radosci z kasy. Choć wiadomo - kaską też nie pogardzi cżłowiek.

9. Karenka

Karenka Fanka BB :)

no, wymyślają na maxa
    czyli teraz trzeba zaświadczenie od lekarza i druk ze skarbówki (PIT) za 2012 o dochodach moich i męża?i oświadczenie, że syn się uczy i nie osiąga dochodów?

10. reklama
  11. biala_dama

biala_dama Fanka BB :)

no i tak najlepiej zrobić od razu, ma się spokojną głowę i nie trzeba później nigdzie biegać

12. aluska9102

aluska9102 mama;)

ja już złożyłam, musiałam mieć zaświadczenie od tego dr co chodziłam przez cała ciążę, inny mi wypisać nie chciał ponieważ tamten moje papiery miał, zaświadczenie mojego meża od kiedy pracuje i do kiedy i ile zarabia, moje takie samo, zaswiadczenie ze skarbowki o dochodach za 2011r 2x, zaswiadczenie z zus o skladkach zdrowotnych za 2011r2x, te ich oswiadczenia wypelnic trzeba: o dochodzie nieopodatkowanym i akt urodzenia dziecka. mam nadzieje ze napisalam wszystko. Powodzenia. ps. zaswiadczenia musza byc za 2011r poniewaz to jest okres zasilkowy 2012/2013r.

Ostatnia edycja: 8 Kwiecień 2013

Poleć forum