reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe, 500+, rodzinne itp.

reklama
Kosiniakowe nlezy sie matce pracujacej na umowe zlecenie, o dzielo, studentce i bezrobotnej jesli jest zarejestrowana w UP. Waeunkiem jest oplacona skladka i brak umowy o prace. Dochody ojca nie sa brane pod uwage.
Wniosek sklada sie do ukonczenia przez dziecko 3 miesiaca zycia. Pozniej jest za pozno. Wniosek nalezy zlozyc w MOPSie.
Kosiniakowe przysluguje przez 50 (lub 52 tygodnie zycia dziecka)

Oczywiscie jest to stan na dzis, po nowym roku moze sie zmienic dlatego najlepiej na biezaco dzwonic do mopsu czy mopru do informacji i sie dowiadywac. Kosinakowe wlicza sie tez do dochodu jesli sie bedziecie starac o alimenty z centrum swiadczen oraz 500+.
Do 500+ nie nalezy przekorczyc 800 zl dochodu na osobe w rodzinie na pierwsze dziecko, a na kazde kolejne nie ma kryterium dochodowego
A jesli jestem ubezpieczona u meza w pracy a nie pracuje? To co wtedy? Orientujecie sie?

Napisane na GT-I9505 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny o co to jest to 1000 zl co miesiąc przez rok na dziecko niezależnie od dochodów? Ktoś coś słyszał? Ustawa weszła w życie 1 sty 2016. Znajoma znajomej z tego korzysta pomimo że obydwoje rodzice mają jeszcze pensje z pracy. Czytałam coś o tym ale nie mogę znaleźć konkretnych informacji...

To wlasnie kosiniakowe. Matka miala umowe smieciowa i nie moze dostawac pensji aby oyrzymac ten zasilek.
 
A orientujecie się jak jest z dniami wolnymi dla taty dziecka po urodzeniu? 2 tyg tacierzynskiego + 2 dni urlopu okolicznosciowego tylko czy cos jeszcze?
 
reklama
reklama
Do góry