reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe a brak rejestracji w urzędzie pracy

Dołączył(a)
23 Maj 2018
Postów
7
Czy dostanę becikowe jeśli nie jestem zarejestrowana w urzędzie pracy i nie mam ubezpieczenia?
PS.
Jakie zaświadczenia oprócz lekarskiego jest potrzebne do złożenia wniosku?
 
reklama
Rozwiązanie
Nie powinno być problemu ja też nie byłam zarejestrowana w urzędzie pracy. Natomiast musisz przedstawić zaświadczenie od ginekologa od kiedy byłaś objęta opieką medyczną. Jeśli po 10 tygodniu to niestety będzie problem. Reszta to tylko formalnośi.
Najlepiej zadzwoń do swojego MOPR (lub sprawdź na ich stronie www) i się dopytaj, bo zdarza się, ze dany MOPR potrzebuje określonych dokumentów. Nie ma znaczenia dla becikowego czy jesteś zarejestrowana w UP oraz czy posiadasz ubezpieczenie. Standardowo składasz:
1) skrócony odpis aktu urodzenia dziecka lub (w przypadku, gdy ojciec dziecka jest nieznany) odpis zupełny aktu urodzenia
2) kserokopię dowodu osobistego rodzica wnioskującego o becikowe oraz jego małżonka/-nki
3) zaświadczenie lekarskie o objęciu matki opieką medyczną od co najmniej 10. tygodnia ciąży do dnia porodu
4) oświadczenie, że nie odebrano jeszcze becikowego na dane dziecko
5) dokumenty z urzędu skarbowego, które potwierdzają wysokość dochodów rodziny za ubiegły rok - lub inne dokumenty potwierdzające dochód, których wymaga dany MOPR
6) wniosek
 
Nie powinno być problemu ja też nie byłam zarejestrowana w urzędzie pracy. Natomiast musisz przedstawić zaświadczenie od ginekologa od kiedy byłaś objęta opieką medyczną. Jeśli po 10 tygodniu to niestety będzie problem. Reszta to tylko formalnośi.
 
Rozwiązanie
Do góry