reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe-czy mi się należy?

Szczęśliwa 10

Początkująca w BB
Dołączył(a)
12 Sierpień 2010
Postów
24
Miasto
Bielsko-Biała
Spotkała mnie wielka tragedia,gdyż w 38 tygodniu ciąży dowiedziałam się że moja ciąża obumarła i siłami natury musiałam urodzić moją martwą córeczkę. Po porodzie mój mąż złożył wniosek o becikowe. Dodam że byłam pod opieką lekarza ginekologa od 6 tygodnia ciąży.Niestety otrzymaliśmy decyzję o odmowie przyznania prawa do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka, gdyż dziecko zostało martwo urodzone.
Czy to prawda że nie należy nam się becikowe?
 
reklama
Witam. Oto Uzasadnienie.
W dniu 2010.08.05 złożył Pan wniosek o ustalenie prawa do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka. Zgodnie z art.15b ust.1 Ustawy o świadczeniach rodzinnych z tytułu urodzenia się żywego dziecka przyznaje się jednorazową zapomogę w wysokości 1000 zł na jedno dziecko.Z dołączonego odpisu skróconego aktu urodzenia się dziecka z dnia 2010.08.03 nr.3234/2010/1 wydanego przez Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej wynika, iż dziecko zostało martwo urodzone. W związku z powyższym należało orzec jak w sentencji decyzji.
Czy jeśli prawo nie reguluje tej kwestii jednoznacznie możemy się odwoływać od tej decyzji? I czy są duże szanse że po odwołaniu dostaniemy becikowe?
 
Do góry