reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe i inne formalnosci

mea a Twoja mama nie miala czasem cukrzycy w ciąży? bo taka duza jak byc nie patrzec ;) masa płodu w większości przypadków na to wskazuje
No a ja to byłam taki byk ze całe 2750 ważyłam hihihi

nigdy nie miala nawet najmniejszych problemow z cukrem do niedawna ... jakis rok czy poltora roku tmu stwierdzili jej jakas cukrzyce 2 stopnia/rodzaju czy cos takiego ... niby ze to na "starosc" wychodzi ...
 
reklama
Dziewczyny a wracając do tematu becikowego czy któraś z was wie jak to jest bo nawet w tym artykule który któraś z Was wkleiła juz nie pamietam teraz bylo napisane ze obecnie dostaje sie 1000zł od państwa + 1000 zł jezeli dochód nie przekracza 500 coa tam zł na osobe, czy mnie i mojego anrzeczonego jesli jestesmy studentami i nie pracujemy obejmuje tez to drugie becikowe?? Bo nie mówie ze nie przydało by się 4 tysia zamiast 2...
Wg mnie nalezy sie ). Ale trzeba sie zapytac w odpowiednich urzedach
 
to trzeba poczytac odpowiednie przepisy !!
zaraz siostre do tego zaangazuje jak wroci :) ona sie biedna tym zajmuje to sie na tym zna ...
Jest tak, jak pisze Gogana, mianowicie teraz już jest nowelizacja ustawy, która mówi, ze ulga prorodzinna jest wypłacana proporcjonalnie, zatem jeśli urodzimy w grudniu, dostaniemy zwrot w następnym roku za dosłownie kilka dni/tygodni, dopiero kolejny rok 2010 można rozliczyć w 2011 jako całą ulgę.
 
Jest tak, jak pisze Gogana, mianowicie teraz już jest nowelizacja ustawy, która mówi, ze ulga prorodzinna jest wypłacana proporcjonalnie, zatem jeśli urodzimy w grudniu, dostaniemy zwrot w następnym roku za dosłownie kilka dni/tygodni, dopiero kolejny rok 2010 można rozliczyć w 2011 jako całą ulgę.

to mi sie bardziej podobala poprzednia wersja jak w ubieglym oku kumpela urodzila 21 grudnia i dostala cala ulge ... ale to jest nie fair bo najwiecej kasy na dziecko trzeba wydac przed jego urodzeniem !!!!
 
reklama
to mi sie bardziej podobala poprzednia wersja jak w ubieglym oku kumpela urodzila 21 grudnia i dostala cala ulge ... ale to jest nie fair bo najwiecej kasy na dziecko trzeba wydac przed jego urodzeniem !!!!
To jest cholernie nie fair ....
A becikowe nieraz i na wózek nie wystarczy, a gdzie reszta...
 
Do góry