reklama

Becikowe, Macierzyńskie i inne formalności

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2014' rozpoczęty przez emotion_sickness, 8 Listopad 2013.

1. emotion_sickness

emotion_sickness mama szkrabusia =)

Witam kochane,
    BARDZO bardzo przepraszam ale musze zalozyc ten temat na nowo :(
    Cora mi cos wynaciskala i tamten temat sie 'pokielbasil' :(
    Jeszcze raz przepraszam :(

2. emotion_sickness

3. reklama
  4. emotion_sickness

Dzisiejsze wypowiedzi/pytania ^^^^
    Sorki tylko tak moglam to odzyskac ;(

5. Abezela

Abezela Fanka BB :)

Emotion żeby dostać macierzyńskie trzeba mieć prawo do świadczeń chorobowych. Prawo do chorobowego nabiera się podoba 30 dniach zatrudnienia:)

6. tekla23

tekla23 Aniołkowa Mama

Abezela a orientujesz się czy w przypadku gdy w lipcu 2012r. poszłam na zwolnienie następnie od listopada do 24 grudnia 2012r byłam na urlopie macierzyńskim (8 tygodni) i od 25 grudnia 2012r do końca lutego 2013r byłam na zwolnieniu to czy w przypadku jak teraz dostanę L4 przez 33 dni wynagrodzenie wypłaci mi pracodawca czy od razu ZUS zważając na to, że 2 miesiące w 2013r. byłam na zwolnieniu? Właśnie nie wiem jak to traktować skoro to była kontynuacja zwolnienia wystawionego w 2012r. Trochę to zakręcone, ale mam nadzieję, że zrozumiesz moje pytanie :-)

7. ewika87

ewika87 nasze szczęście

tekla mi sie wydaje że płaci pracodawca. Każdorazowe pierwsze 33 dni zwolnienia. Liczy się ciągłość

8. tekla23

tekla23 Aniołkowa Mama

ewika dlatego właśnie się zastanawiam, bo w sumie w 2013r. byłam 61 dni na zwolnieniu, więc teraz jakbym poszła to te 33 dni już nie będą pierwszymi dniami zwolnienia w roku 2013. Pracodawca płaci za pierwsze 33 dni niezdolności do pracy w roku kalendarzowym ogólnie, a nie nalicza po każdym zwolnieniu tych 33 dni od nowa, Tylko właśnie nie wiem jak jest w wypadku gdy to była kontynuacja zwolnienia rozpoczętego w 2012r. tj. Czy idzie na poczet tego roku czy się zalicza do zeszłego roku

Ostatnia edycja: 12 Listopad 2013
  9. ewika87

ewika87 nasze szczęście

moim zdaniem nie powinien zaliczać zwolnienia ciągniętego z zeszłego roku jeżeli rozlicza to w stosunku obecnego roku kalendarzowego, Ale nie jestem pewna, najlepiej spytaj kogoś z kadr

10. reklama
  11. tekla23

tekla23 Aniołkowa Mama

Ewika właśnie tez tak myślę - "na chłopski rozum" :-D abezela chyba pracuje w kadrach więc czekam aż się wypowie :-)

12. Abezela

Abezela Fanka BB :)

Tekla sorki, za opóźnienie :) Już Ci wszystko opisuję.
    Z Twojej wypowiedzi wynika, że w dniu 31.12 2012 miałaś prawo do zasiłku chorobowego wypłacanego ze środków ZUS. W związku z tym w okresie 1.1.2013 -28.2-2013, również pobierałaś zasiłek chorobowy z ZUS, pod warunkiem, że w okresie I i II nie miałaś choćby jednego dnia przerwy w chorobowym?
    Jeśli nie było żadnej przerwy to pracodawca będzie teraz zobowiązany wypłacić Ci wynagrdzenie za czas niezdolności do pracy - 33 dni.

Poleć forum