reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe, Macierzyńskie i inne formalności

Dzięki Abezela. Dnia przerwy nie było, więc w razie co bez obaw mogę iść na zwolnienie, bo jeszcze za jeden miesiąc dostanę od razu kasę od pracodawcy i odłożę na wizyty, badania itp. ... a później zacznie się oczekiwanie na kasę z ZUS-u. W poprzedniej ciąży jak minęły 33 dni za które płacił pracodawca to dostałam 284zł z ZUS-u na początku sierpnia... później długo, długo nic i łaskawie na koniec września kolejny przelew przyszedł z wyrównaniem za sierpień, ale bez należności za wrzesień :wściekła/y: szkoda, że nie pracuję w firmie w której jest powyżej 25 pracowników i to nie pracodawca robi przelew co miesiąc... eeeh
 
reklama
zagadka (a moze i nie zagadka??) dla kadrowej ...

zakladam ze do porodu bede na l4 ... potem od razu pojde na urlop macierzynski czy za 2014 prayslugje mi urlop wypoczynkowy ?? co z wczasami pod grusz ?? chcialabym wybrac 2 tyg zeby mi wyplacili wczasy pod grusza ale czy wczesniej musze isc na jakis czas do pracy ?? czy musze uzyskac zdolnosc od lekarza ??

bylam dzis w pracy i tak mnie wzielo na rozmyslania ... musialabym skoczyc do zwiazkow zeby mi pare rzeczy wyoslili ...
 
Mea za 2014 urlop wypoczynkowy będzie Ci przysługiwał w wymiarze zgodnym z KP tj.20 lub 26 dni. Wczasy pod gruszą są ściśle powiązane z urlopem i przysługują jeśli wykorzystasz 14 dni kalendarzowych. Jeśli nie wykorzystasz urlopu w 2014 to wczasy Ci przepadną. Najlepiej by było przerwać chorobowe i iść na urlop a po urlopie na chorobowe :) Dopytaj jeszcze w związkach, bo może wasze regulaminy wewnętrzne mówią inaczej.
Jeśli przerwiesz L4 to po urlopie pracodawca będzie znowu płacił za 33 dni.
 
Ostatnia edycja:
Mea za 2014 urlop wypoczynkowy będzie Ci przysługiwał w wymiarze zgodnym z KP tj.20 lub 26 dni. Wczasy pod gruszą są ściśle powiązane z urlopem i przysługują jeśli wykorzystasz 14 dni kalendarzowych. Jeśli nie wykorzystasz urlopu w 2014 to wczasy Ci przepadną. Najlepiej by było przerwać chorobowe i iść na urlop a po urlopie na chorobowe :) Dopytaj jeszcze w związkach, bo może wasze regulaminy wewnętrzne mówią inaczej.
Jeśli przerwiesz L4 to po urlopie pracodawca będzie znowu płacił za 33 dni.

u mnie dochodzi uzyskanie zdolnosci ktora musze miec do tego zeby wziac urlop !!

a te 33 dni to nie jest 33 dni kazdego l4 tylko pierwsze 33 dni w roku kalendarzowym !! (u mnie bedzie to 33 dni wyplacone w styczniu/lutym ... )
 
a te 33 dni to nie jest 33 dni kazdego l4 tylko pierwsze 33 dni w roku kalendarzowym !! (u mnie bedzie to 33 dni wyplacone w styczniu/lutym ... )

Nie Mea, napisałaś, że jesteś na l4 i będziesz miała ciągłość do porodu w związku z tym Twój pracodawca albo juz Ci wypłacił za 33 dni albo ten okres zaraz się dokona. Od 34 dnia zwolnienia będzie Ci przysługiwał zasiłek chorobowy. Jeśli 31 grudnia 2013 nadal będziesz na zwolnieniu, prawo do zasiłku przejdzie na rok 2014 (identyczna sytuacja jak u Tekli, kilka postów wyżej). W związku z tym co napisałam wyżej, będziesz miała prawo do tego zasiłku przez cały okres 2014 aż do porodu chyba że, nastąpi choć jeden dzień przerwy (poszłabyś na urlop) wówczas tracisz prawo do zasiłku, a od pierwszego dnia nowego zwolnienia po przerwie pracodawca nalicza "wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy finansowane ze środnów pracodawcy" -33 dni a po tym okresie zus wypłaca zasiłek chorobowy.

Mam nadzieję, że teraz już jest to jasne :)
 
Nie Mea, napisałaś, że jesteś na l4 i będziesz miała ciągłość do porodu w związku z tym Twój pracodawca albo juz Ci wypłacił za 33 dni albo ten okres zaraz się dokona. Od 34 dnia zwolnienia będzie Ci przysługiwał zasiłek chorobowy. Jeśli 31 grudnia 2013 nadal będziesz na zwolnieniu, prawo do zasiłku przejdzie na rok 2014 (identyczna sytuacja jak u Tekli, kilka postów wyżej). W związku z tym co napisałam wyżej, będziesz miała prawo do tego zasiłku przez cały okres 2014 aż do porodu chyba że, nastąpi choć jeden dzień przerwy (poszłabyś na urlop) wówczas tracisz prawo do zasiłku, a od pierwszego dnia nowego zwolnienia po przerwie pracodawca nalicza "wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy finansowane ze środnów pracodawcy" -33 dni a po tym okresie zus wypłaca zasiłek chorobowy.

Mam nadzieję, że teraz już jest to jasne :)

w sumie to chyba byloby dobrze zebym wziela ten urlop zeby mi zus po 180 dniach nie zaczal liczyc zasilku rechabilitacyjnego !!
 
reklama
- oświadczenie członków rodziny o wysokości dochodów za rok poprzedzający rok złożenia wniosku (lub: dokument potwierdzający uzyskanie lub utratę dochodu, zaświadczenie lub oświadczenie o wysokości składki zdrowotnej, zaświadczenie lub oświadczenie o wielkości gospodarstwa rolnego – jeśli o wsparcie ubiega się osoba będąca właścicielem takiego gospodarstwa) – wzór oświadczenia o wysokości dochodów dostępny TUTAJ
Kochane jam zielona konkretnie i nierozmiejaca takich spraw
'rok poprzedzajacy rok zlozenia wniosku'????? Dajmy na to rodze w czerwcu, w lipcu skladam papiery, to 'rok poprzedzajacy' bedze rok 2013? czy od lipca 2013 do licpa 2014?
 
Do góry