reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe, Macierzyńskie i inne formalności

reklama
Dzieki :)
Jakos w Irlandii latwiej bylo papiery wypelniac :D

Kurcze wiec teraz jak ja bylam za granica i do marca pobieralam macierzynskie w euro, pozniej pracowalam 2 miesiace - to to tez bede musiala podac? [przeliczyc na zl czy jak?]
Maz pracowal do maja a potem od konca lipca juz w Polsce - to tak samo obydwa dochody?
 
to jest chyba 'na reke' ile jest

.
Aby obliczyć wysokość dochodu do becikowego należy od dochodu za cały rok ubiegły należy odjąć zapłacony podatek oraz składki na ubezpieczenie społeczne i ubezpieczenie zdrowotne. Tak samo należy obliczyć dochód matki i ojca, zsumować te kwoty i podzielić przez 12 miesięcy, a następnie kwotę tę dzieli się na wszystkich członków rodziny – rodzice i dzieci (również te nowo narodzone)
 
Ostatnia edycja:
reklama
mia_ powedz mi jak zatrudnia sie kogos to jakich informacjii lepiej zebys nie wiedziala.

Chodzi mi o to ze dajmy na to mam rozmowe o prace za jakis czas i musze tak przestawic sytulacje zeby wyszlo jak najbardziej kolorowo? Czego lepiej nie mowic zeby nie zrazic przyszlego pracodawcy?

Naprzyklad mama mowi zebym nie wspominala 'a jak bedzie kontrola z zusu... '
Jakie sa inne takie rzecz ktorych moze bac sie przyszly pracodawca?

Mam zamiar powiedziec ze sie dowiadywalam i sprawa wyglada tak: dostaje umowe probna, po 2 miesiacach - 2,5 zwolnienie i - wg prawa pracodawca automatycznie przedluza mi do dnai porodu - chce namowic zeby przedluzyla mi i kolejna umowe [ moze wychowawcze zalicze?] - BO TO ZALEZY OD DOBREJ WOLI PRACODAWCY === zgadza sie tutaj ? [moje infrmacje]
Eh mialam tyle pytan ale akos mi wylecialo z glowy:/
 
Do góry