reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe, Macierzyńskie i inne formalności

mia_ powedz mi jak zatrudnia sie kogos to jakich informacjii lepiej zebys nie wiedziala.

Chodzi mi o to ze dajmy na to mam rozmowe o prace za jakis czas i musze tak przestawic sytulacje zeby wyszlo jak najbardziej kolorowo? Czego lepiej nie mowic zeby nie zrazic przyszlego pracodawcy?

Naprzyklad mama mowi zebym nie wspominala 'a jak bedzie kontrola z zusu... '
Jakie sa inne takie rzecz ktorych moze bac sie przyszly pracodawca?

Mam zamiar powiedziec ze sie dowiadywalam i sprawa wyglada tak: dostaje umowe probna, po 2 miesiacach - 2,5 zwolnienie i - wg prawa pracodawca automatycznie przedluza mi do dnai porodu - chce namowic zeby przedluzyla mi i kolejna umowe [ moze wychowawcze zalicze?] - BO TO ZALEZY OD DOBREJ WOLI PRACODAWCY === zgadza sie tutaj ? [moje infrmacje]
Eh mialam tyle pytan ale akos mi wylecialo z glowy:/

wszystko zależy od typu twojego przyszłego pracodawcy, na pewno na rozmowie w sprawie pracy nie powinno krytykować sie poprzedniego pracodawcy, tzn. np. mówić że zwolniłaś sie bo tamten pracodawca za mało płacił lub wykorzystywał ludzi, to zawsze wygląda dość niefajnie
jeżeli rozstałaś sie z poprzednim pracodawcą w sporze i rozstrzygnęliście go w sądzie pracy to też bym o tym na rozmowie nie wspominała, to zawsze odstrasza, przykładów może być sporo zależy od charakteru danej osoby

a przedłuzenie umowy tak jak pisałas zależy od dobrej woli pracodawcy, więc jak masz taką możliwość warto spróbować
 
reklama
dzieki mia_!!
wlasnie bede sie starac zeby mi przedluzyla umowe,

to znajoma mamy - wiec to raczej sprawa 'na lewo' ja oplacam skladki i niby sie zatrudniam - wiesz o co chodzi :D
mama wasnie mowila ze jest strachliwa - i jak jej powiem ze jakby byla kontrola z zusuu... - to nie bedzie mozy o zatrudnieniu.
Dlatego jeszcze przemyslam co i jak :D

|Przydala by mi sie jakas polonistka teraz co by mi mowe motywcyjna ulozyla :D
 
tak tez sie domysliłam, wiesz ryzyko kontroli zus w zatrudnieniu w tak juz zaawansowanej ciąży jest duże, nie wiem jakie na jakie stanowisko masz sie zatrudnić ale dobrze by było żeby ktoś cie w tej pracy widział, żeby w razie kontroli mieć świadków że pracowałaś
 
Tez tak chcialam zrobic no ale niestety nie mam nikogo znajomego. Mysle zeby sie gdzies zatrudnic bo nie widac po mnie:ze jestem w ciazy...
 
tak tez sie domysliłam, wiesz ryzyko kontroli zus w zatrudnieniu w tak juz zaawansowanej ciąży jest duże, nie wiem jakie na jakie stanowisko masz sie zatrudnić ale dobrze by było żeby ktoś cie w tej pracy widział, żeby w razie kontroli mieć świadków że pracowałaś
w sklepie odziezowym - stac i patrzec czy nie kradna :D [jak ja to mowie :D]

Wlasnie mia_ powiedz jakie wiadomosci widnieja na takim zwolnieniu? Czy pisze sie tam wiek ciazy?
- nigdy nie widziala zwolnienia polskiego :D [w irlandii sie nigdy nie pisalo]

Monisia ja tez dlugo nie mialam u kogo zalatwic - nawet ta kobieta mowila z nie ma szans - dpiero tyg temu zadzwonila sama do mamy ze mnie wezmie.
Tez myslalam zeby normalnie poszukac pracy - ale ja mialam sporo problemow od poczatku i nie moglam ryzykowac udawania ze wszystk ok.
 
emotion, na l4 nie ma wieku ciąży, są tylko twoje dane, nip pracodawcy i lekarza oraz znaczek B, który oznacza ciążę oraz cyferkę 1 lub 2, które oznaczają czy możesz chodzić czy masz leżeć :tak:
 
emotion, na l4 nie ma wieku ciąży, są tylko twoje dane, nip pracodawcy i lekarza oraz znaczek B, który oznacza ciążę oraz cyferkę 1 lub 2, które oznaczają czy możesz chodzić czy masz leżeć :tak:

wiec jak ma byc kontrola to bedzie - nikt nie bedzie wiedzia w zusie ktory miesiac [czy pozna ciaza czy nie] a jak pojde kilka razy 'popracowac' do sklepu to po prostu gruba jestem :D
 
reklama
kochane jedno jeszcze pytanko. mam np umowe do marca [i przechodze na chorobowe] - czyli sie niby przedluza sama do dnia porodu [czerwiec] a dajmy na to w polowie maja pracodawca przepisuje firme na kogos innego.. Co dzieje sie ze mna wtedy ?
 
Do góry