reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe, Macierzyńskie i inne formalności

Emotion kciuki za pon.
To zalezy od pracodawcy skodzia tak chyba ma moze cie zwolnic nie musi przedluzac ale sie jie znam
 
reklama
ja miałam taką sytuację w ciąży z Lili i normalnie przeszłam do nowego pracodawcy bo był tylko aneks do umowy. Jeżeli jednak nowy pracodawca rozwiązywałby dotychczasowe umowy i podpisywał nowe to już od niego zależy czy Ciebie zostawi czy nie. Przynajmniej tak mi wtedy tłumaczono;
 
wiec jak ma byc kontrola to bedzie - nikt nie bedzie wiedzia w zusie ktory miesiac [czy pozna ciaza czy nie] a jak pojde kilka razy 'popracowac' do sklepu to po prostu gruba jestem :D
kontrola zus jest przeważnie po wykorzystaniu macierzyńskiego, i zus wtedy sprawdza czy nie było to zatrudnienie fikcyjne tzn dla wyłudzenia zasiłku dlatego ważne jest żeby ktoś cie widział w pracy

kochane jedno jeszcze pytanko. mam np umowe do marca [i przechodze na chorobowe] - czyli sie niby przedluza sama do dnia porodu [czerwiec] a dajmy na to w polowie maja pracodawca przepisuje firme na kogos innego.. Co dzieje sie ze mna wtedy ?
najlepszą umową w twoim przypadku będzie umowa na czas określony
Co do przejęcia firmy przez innego pracodawcę wszystko zależy od tego w jaki sposób to nastąpi, jeżeli zgodnie z art. 23 kp to wówczas wszystkie obowiązki przechodzą na nowego pracodawcę, a jeżeli tak jak w przypadku Skodzi, będzie to całkowicie nowa firma wówczas nowy pracodawca nie ma obowiązku dawać ci umowy, co jednak nie oznacza ze nie będzie przysługiwał ci zasiłek macierzyński, wtedy pieniądze wypłaca ci zus
 
Mam pytanie kiedy mam zgłościć że chcę urlop roczny w wysokości 80%. Ja nie wiem kiedy urodze a wyczytałam ze niby 14 dni wcześniej.Czy macie jakiś wniosek.
 
Mam pytanie kiedy mam zgłościć że chcę urlop roczny w wysokości 80%. Ja nie wiem kiedy urodze a wyczytałam ze niby 14 dni wcześniej.Czy macie jakiś wniosek.
jeżeli będziesz korzystać z całości tj. urlop macierzyński i rodzicielski to zgłasza się to pracodawcy do 14 dni po porodzie, w kadrach wnioski powinni mieć
 
reklama
Do góry