reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe, Macierzyńskie i inne formalności

reklama
w twoim przypadku - nie masz dzieci ? - na 3 osoby - to z chlopem musielibyscie zarabiac 5766 zl miesiecznie
To jest chyba kwota juz po wzieciu podatku i tych wszystkich oplat.


edit:
i gdzies czytalam [w tych linkach co u gory] ze liczy sie w naszym przypadku rok 2013]


U nas jest jeszcze dodatkowe becikowe 'samorzadkowe' 500 zl - tez dla tych co dostaja z MOPSU
 
Ostatnia edycja:
Ale to 1922 na osobę liczy się - roczny dochód za 2013, po odjęciu wszystkich zaliczek? Czy jak urodze drugie dziecko to informacje z Pita za 2013 dziele na 4 i bedzie ok? Gdzie po to becikowe sie zgłasza, do urząedu miasta czy Mops?
 
mamy teraz okres zasiłkowy 2013/2014 w którym brane pod uwagę są dochody w dalszym ciągu za 2012 r., 1922 zł- nie może przekraczać na osobę w rodzinie ( czyli cały dochód rodziny jest dzielony przez 12 miesięcy i przez liczbę osób w rodzinie ( oczywiście wlicza się już nowo narodzone dziecko)
zgłaszasz się do MGOPS lub MOPSU :)
 
Ostatnia edycja:
katarzynka w 2012 siedzialam w irladnii i zarabialam np [wspolnie z mezem] 2,5 tys euro - 10 tys zlotych
A od ok. roku w polsce jestem i maz ma 1,500 na reke a ja nic. I nie dostaniemy tylko dlatego ze 2 lata temu zarabialismy duzo ?
 
emotion- jeśli na dzień składania wniosku nie posiadasz już dochodów z irlandii to nie wlicza się ich do dochodu
wtedy bierze się dochody jakie osoba uzyskała w 2013, to trochę skomplikowane ale jeśli mogę pomóc to pisz :)
to są tz. dochody uzyskane( polska) i utracone ( irladnia)
 
katarzynka w 2012 siedzialam w irladnii i zarabialam np [wspolnie z mezem] 2,5 tys euro - 10 tys zlotych
A od ok. roku w polsce jestem i maz ma 1,500 na reke a ja nic. I nie dostaniemy tylko dlatego ze 2 lata temu zarabialismy duzo ?

No wlasnie!! Ja mam podobnie..w tej chwili skończyła mi sie umowa i nie pracuje...wychodzi ze teraz nie przysługuje mnie(((...szkoda...
 
reklama
anna- jeśli teraz na dzień składania wniosku o becikowe nie będziesz pracowała, musisz przynieść dochody za 2012 r., czyli zaświadczenie z urzędu skarbowego, ale one nie będą się liczyć - będzie to dochód utracony,i zapomniałam o zaświadczeniu z ZUSu o odprowadzonych składkach na ubezpieczenie zdrowotne musisz jeszcze dostarczyć pit 11 za 2012 r. oraz świadectwo pracy, wiec prawdopodobnie się załapiesz na kryterium dochodowe chyba że ojciec dziecka zarabia dużo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry