reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe, Macierzyńskie i inne formalności

reklama
 


Dzisiejsze wypowiedzi/pytania ^^^^
Sorki tylko tak moglam to odzyskac ;(
 
Emotion żeby dostać macierzyńskie trzeba mieć prawo do świadczeń chorobowych. Prawo do chorobowego nabiera się podoba 30 dniach zatrudnienia:)
 
Abezela a orientujesz się czy w przypadku gdy w lipcu 2012r. poszłam na zwolnienie następnie od listopada do 24 grudnia 2012r byłam na urlopie macierzyńskim (8 tygodni) i od 25 grudnia 2012r do końca lutego 2013r byłam na zwolnieniu to czy w przypadku jak teraz dostanę L4 przez 33 dni wynagrodzenie wypłaci mi pracodawca czy od razu ZUS zważając na to, że 2 miesiące w 2013r. byłam na zwolnieniu? Właśnie nie wiem jak to traktować skoro to była kontynuacja zwolnienia wystawionego w 2012r. Trochę to zakręcone, ale mam nadzieję, że zrozumiesz moje pytanie :-)
 
tekla mi sie wydaje że płaci pracodawca. Każdorazowe pierwsze 33 dni zwolnienia. Liczy się ciągłość
 
ewika dlatego właśnie się zastanawiam, bo w sumie w 2013r. byłam 61 dni na zwolnieniu, więc teraz jakbym poszła to te 33 dni już nie będą pierwszymi dniami zwolnienia w roku 2013. Pracodawca płaci za pierwsze 33 dni niezdolności do pracy w roku kalendarzowym ogólnie, a nie nalicza po każdym zwolnieniu tych 33 dni od nowa, Tylko właśnie nie wiem jak jest w wypadku gdy to była kontynuacja zwolnienia rozpoczętego w 2012r. tj. Czy idzie na poczet tego roku czy się zalicza do zeszłego roku
 
Ostatnia edycja:
moim zdaniem nie powinien zaliczać zwolnienia ciągniętego z zeszłego roku jeżeli rozlicza to w stosunku obecnego roku kalendarzowego, Ale nie jestem pewna, najlepiej spytaj kogoś z kadr
 
Ewika właśnie tez tak myślę - "na chłopski rozum" :-D abezela chyba pracuje w kadrach więc czekam aż się wypowie :-)
 
reklama
Tekla sorki, za opóźnienie :) Już Ci wszystko opisuję.
Z Twojej wypowiedzi wynika, że w dniu 31.12 2012 miałaś prawo do zasiłku chorobowego wypłacanego ze środków ZUS. W związku z tym w okresie 1.1.2013 -28.2-2013, również pobierałaś zasiłek chorobowy z ZUS, pod warunkiem, że w okresie I i II nie miałaś choćby jednego dnia przerwy w chorobowym?
Jeśli nie było żadnej przerwy to pracodawca będzie teraz zobowiązany wypłacić Ci wynagrdzenie za czas niezdolności do pracy - 33 dni.
 
Do góry