reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe od roku 2013 - jedynaki a bliźnięta

Dołączył(a)
4 Listopad 2012
Postów
14
[h=4]Szukam szukam i potrzebuje dobrej odpowiedzi :)
A ja mam pytanie do przyszłych Mamuś które może pracują w urzędzie mają bardzo dobry dostęp do informacji.
Jak to będzie rozliczane w 2013 r przy urodzeniu bliźniaków.
Czy urodzenie bliźniaków nie ma to żadnego znaczenia? No w końcu powinno mieć....ale....

"Według nowego projektu nowelizacji ustawy, który na początku roku 2012 trafił do parlamentu, becikowe dla dzieci, które urodziły się po 1 stycznia 2013 roku będzie przyznawane na nieco zmienionych zasadach. Wprowadzony zostanie bowiem miesięczny próg dochodowy na osobę w rodzinie, powyżej którego becikowe nie będzie przysługiwało. Próg ten będzie regularnie (co trzy lata) weryfikowany. Zmiany te dotyczyć będą jednak tylko dzieci, które urodziły się w roku 2013. Oznacza to, że jeśli zostałaś szczęśliwą mamą jeszcze w roku 2012, a starasz się o becikowe już w przyszłym roku, to wniosek ten będzie rozpatrywany na zasadach obowiązujących w roku urodzenia dziecka. Szacuje się, iż w wyniku wprowadzonych zmian około 10% przyszłych rodziców straci prawo do otrzymania becikowego.
"[/h]
 
reklama
Hej Mamuśki!
Ja w troszkę innym temacie,tzn. też odnośnie dodatkowych pieniążków dla opiekunów bliźniaków-chodzi o drugi dodatek do urlopu wychowawczego. Jestem na urlopie wychowawczym i dostaję zasiłek rodzinny na każde dziecko,a dodatek do urlopu wychowawczego tylko jeden. Odwołałam się od decyzji MOPSu do Samorządowego Kolegium Odwoławczego i SKO przyznało mi rację,że powinna dostawać również 2 dodatki.Także mamusie na wychowawczym -ODWOŁUJCIE SIĘ!!!W razie pytań o szczegóły zaprasazam na priv.
 
Ostatnia edycja:
Do góry