reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe po okazaniu zaswiadczenia od ginekologa

reklama
Hej dziewczyny
I już mam problem z becikowym lekarz do którego chodziłam miał poważną operację jest na zwolnieniu 3 miesiące na pewno go nie będzie a może i dłużej... w UG chcą zaświadczenie od lekarza na odpowiednim druku, karta ciąży -na której są daty wizyt jest nieodpowiednim dokumentem -musi być odpowiedni druk.Cóż mam czas aż dziecko skończy rok i lekarz wyzdrowieje (miejmy nadzieje) inaczej becikowe przepadnie?????......
 
Zgadzam się z poprzedniczką. Tak się składa, że pracuje w GOPSie i przyjmuje wnioski między innymi o becikowe, Zaświadczenia mogą wymagać dopiero jeśli wniosek wpływa w listopadzie. A co najśmieszniejsze, to jeszcze tydzień temu jak byłam w pracy nie było podanego wzoru zaświadczenia jakie będzie wymagane.
 
ja pytałam sie o te becikowe mojej ginki i powiedziała ze ponoc ma byc ze od tego listopaa ma byc zaswiadczenie ale ona mowila ze jeszcze nic nie wiadomo...a tu 3 tyg do zmiany a ona nie wie jeszcze i mowila ze ma nadzieje ze mi sie jeszcze uda....a ja mam termin na 5 styczen :p:-)
 
wzor zaswiadczenia jest na stronie ministerstwa, gdzies juz byl podawany adres. najlepiej isc z wydrukowanym do lekarza i niech na nim pisze.
nie ma informacji o 3 usg na tym zaswiadczeniu, tylko o badaniach w kazdym trymestrze (data i rodzaj badania sie wpisuje, czy jakos tak).

od urodzenia dziecka ma sie rok na zlozenie wniosku o becikowe, tylko ze wszystkie wnioski po 1.11.2009 beda musialy miec zaswiadczenie od lekarza - czyli nawet jak ktora urodzila np. 5.11.2008 i zlozy wniosek 3.11.2009 to musi pokazac zaswiadczenie.
 
reklama
z tego wszystkiego wychodzi ze nie dostane tego becikowego ;/ a mozna jeszcze podobno dostac od miasta a na jakich warunkach i tez podobno z opieki społecznej na jakich zasadach...jakie warunki 3ba spełnic
 
Do góry