reklama

Becikowe proszę o radę

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez surykat, 10 Sierpień 2008.

1. surykat

surykat Początkująca w BB

Witam
    Pracuje obecnie i jestem ubezpieczony a moje skladki idą do ZUS
    moja zona przerwała naukę i jest ubezpieczona przy mnie
    jestem świeżym tatą i złożyłem już becikowe do mojej gminy i dostanę 1000zł + 1000zł za to iż moje dochody nie przekraczają pułapu.
    Podobno można także dostać becikowe z ZUS-u z tego co słyszałem jeżeli tak proszę o rade gdzie trzeba było by się udać i co załatwić
    pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

2. Moniqa

Moniqa i moje dwie połówki :)

oo powiem szczerze ze nie spotkałam sie z becikowym z ZUS-u ... ale jeśli takowe jest to jak cos sie dowiesz , prosze napisz ... warto wiedziec na zaś :-);-)

3. reklama
  4. ada17

ada17 Fanka BB :)

Surykat- tez nie slyszalam o becikowym z ZUS- natomiast niektore miasta maja uchwalane jeszcze swoje becikowe czyli kolejny 1000zl,,-trzeba sie dowiedziec w urzedzie miasta lub gminy czy takowe jest u was,,,,,,,,
    No i jeszcze w zaleznosci od zakladu pracy- jesli jestes ubezpieczony grupowo, to jest dodatek na urodzone dziecko tez 1000zl-- moj maz ma takie grupowe ubezp, w PZU i ubezpieczyciel wyplacil gotowke w ciagu tyg,

5. bognaa1

bognaa1 Zaciekawiona BB

Ada, ale z tym ubezpieczeniem grupowym z pracy jest jeszcze coś takiego że trzeba mieć przepracowany jakiś tam czas, np w PZU taka karencja trwa chyba pół roku...

a orientujecie się może jak to jest jeśli ktoś jest ubezpieczony prywatnie a nie w pracy to czy dostaje jakąś kase za urodzenie się dziecka?
    tzn konkretnie wygląda to tak że ja mam termin na początek stycznia, a w połowie grudnia bierzemy ślub. czy w takiej sytuacji jeśli mój (przyszły :-D) mąż jest ubezpieczony prywatnie to wypłacą mu za urodzenie dziecka, czy jemu nic nie przysługuje?

6. Sasanka18

Sasanka18 Fanka BB :)

Musi zadzwonić do swojego ubepieczyciela i zapytać.

A co do tematu to jak się nie mylę jeśli facet pracuje to przysługuje mu becikowe, ale jest warunek, ,że musi być ubezpieczony grupowo w zakładzie pracy, ale nie w ZUS tylko w innym, otwartym funduszu ubezpieczeniowym.
    Poza tym ma pól roku na odebranie takiego becikowego.
    Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego becikowego, po prostu zgłoś się do kadr i zapytaj choćby sekretarki w biurze jak to wygląda.

Poleć forum