reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

becikowe raz jeszcze

lui79

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
8 Styczeń 2006
Postów
102
Witam!Mam kilka pytań jak to teraz jest z tym becikowym?Z tego co wiem wczoraj prezydent podpisał nowelizacje i becikowe jest napewno :) ale zastanawia mnie gdzie sie po nie teraz zgłaszać i o jaką kwote konkretnie chodzi?Może ktoś z was mógłby mi pomóc :).Z góry dziękuje :laugh:
 
reklama
Witaj lui79 kwota becikowego to 1000 zł będzie wypłacane przez ZUS ale nie wiem jeszcze od kiedy.
Pozdrawiam
 
Znając życie, jeszce to potrwa. Ciekawe kiedy opublikują tę nowelizację i kiedy wejdzie w życie. Nie ma się co spieszyć.
 
a jak to jest z tym zusem,jesli placi sie w pracy ZUS to nalezy sie nam z tego tez jakas kasa za urodzenie dziecka? i czy kazdemu?czy musi byc jakies minimum na glowe? no i czy po wprowadzeniu becikowego cos takiego jeszce bedzie istnialo?
 

Oboje z mężem dostaniemy pieniążki na okolicznośc narodzin dziecka tytułu grupowego ubezpieczenia na życie w PZU. Niestety nie wiem jak to jest z ZUS-em.
Napewno dostaje się zasiłek jednorazowy ,dotyczy to rodzin w których dochód na głowę nie przekracza 500 zł (dokładnej kwoty nie znam) w wysokości 1000 zł, ale czy środki te pochodzą z ZUS-u nie wiem. Tej nowelizacji nie śledziłam , bo mnie to i tak nie dotyczy.
 
padigg dotyczy,bo wczoraj prezydent podpisal,decyzje,ze wszystkie matki dostana 1000 zl,bez jakichkolwiek ograniczen
 
Hej, jestem z lutówek. I troszkę się pogubiłam z tym becikowym dla wszystkich (tej podpisanej 18.01.2006). Raz słyszałam, że to dla dzieci urodzonych od 01.01.2007r., a potem że ta ustawa przewiduje becikowe dla dzieci urodzonych w 2006 i 2007 roku.
 
no właśnie ja też słyszałam że to dopiero od 2007 roku ale pózniej napisali że to była pomyłka!W sumie okaze sie wszystko za jakiś czas.Dzięki za odpowiedz :)
 
reklama
Czesc. Faktycznie becikowe to troche zakrecona sprawa ale ja juz swoje odebralam wiec kila rad moge dac. U mnie w miescie becikowe wypłaca Opieka. Mi akurat przysługuje podwojne becikowe zatem otrzymalam 2000zl. Pierwsze becikowe nalezy sie wszytskim, wystarczy przyniesc akt urodzenia dziecka, albo skrocony albo pelny. Drugie becikowe nalezy sie tym matkom lub rodzinom , ktorych dochod na osobe w rodzinie nie przekracza 504 zl. na to drugie becikowe trzeba dostarczyc oprocz aktu urodzenia dziecka, ksero dowodu osobistego, zaswiadczenie o zarobkach ze skarbowki za 2004 rok, zaswiadczenie z urzedu pracy o tym ze jestesmy bezrobotni (aktualne), noi wypelniony formularz. Formularze sa w opiece.
Po rozpatrzeniu, czyli ok.miesiaca dostaje sie do domu list w ktorym wyznaczona jest data odbioru pieniedzy w kasie- u mnie tak jest nie wiem jak to jest w innych miastach.
 
Do góry