reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BECIKOWE

reklama
Ja myślę, że prezydent nie podpisze i sprawa wróci do parlamentu. Osobiście nie zależy mi bardzo na becikowym, bo uważam, że taka kwota nie wiele zmieni, natomiast czekam, co się ruszy w sprawie dłuższego urlopu macierzyńskiego... To by mnie ucieszyło. 16 tygodni to stanowczo za mało. Tym bardziej dla takich osób jak ja - które po tych 16 tygodniach będą musiały wrócić do pracy i oddać Maleństwo do żłobka, bo nie mają rodziny pod ręką, która mogłaby pomóc przy Szkrabie.

Wydaje mi się, że becikowe jako sposób na zwiększenie przyrostu naturalnego jest chybionym pomysłem. DAJCIE NAM DLUŻSZE MACIERZYŃSKIE!!!
 
No ja też wolałabym dłuższy urlop macieżyński, podobnie jak Ty Aniu będę musiała wrócić do pracy, a dzidziusia czeka niestety żłobek- nasi rodzice jeszcze pracują- i też nie bardzo będzie miał kto się małym zająć- jedyne co będziemy mogli z mężem zrobic to prosić o zmianę godzin w pracy-tak aby maluch jak najkrócej musiał tam przebywać- ja na wczesniejsze godziny, mąż na póżniejsze, tak aby szkrab maksymalnie 6 godzin przebywał w żłobku- chociaż to i tak sporo:(
 
Macie racje dziewczyny..... Urlop macierzyński przydałby się dłuższy o jakieś 10 tygodni, do 26 albo dłużej:)))) Ja tez bede musiała oddać dziecko do żłobka bo nie bedzie sie miał nim kto zająć, pracuje na lotnisku więc godziny mam bardzo różne pracy (grafik), narzeczony normalnie od 8-16 ale 8 godzin w żłobku...... :(
 
Moja dzidzia będzie w żłobku 6 godzin. Całe szczęście stosunkowo elastycvznie będę mogła kształtować godziny pracy. Ja to już nawet szukałam żłobka w okolicy, bo wiem, że w niektórych miastach trzeba się zapisywać na miejsce w żłobu nawet 1-2 lat wcześniej!! Ja będę oddawać Maleństwo prawdopodobnie wrzesień/październik i kazano mi się zgłosić w marcu/kwietniu na zapisy, tak więc radzę Wam też już teraz się zainteresować. Ja mam żłobek właściwie pod domem i to taki, który prowadzi grupę niemowlęcą, bo wiem,że są też żłobki, które przyjmują dzieci dopiero od 1 roku życia. Pytałam też, ile jest dzieci w grupie i ile opiekunek, więc w "moim" żlobku max 15 dzieci i około 4 dzieci na opiekunkę, więc chyba nie jest źle. Muszę się tylko jeszcze dowiedzieć, czy będę mogła przynosić swój pokarm dla Malucha... Czuję, że serce będzie mi pękać, jak będę oddawać Dzieciaczka...
 
Ja się dziewczyny podpisuje obiema rękoma pod tym ,że wolałabym dłuższe macierzyńskie!!! A tak - po 16 tyg do pracy :( jedynym plusem jest to że moja mama nie pracuje więc pewnie ją wykorzystam :)
Oczywiście że to becikowe nie wpłynie w najmniejszym stopniu na przyrost naturalny, to totalna bzdura, lepiej mieć 1000 zł więcej jak się dzidziuś urodzi niż nie mieć - zawsze się przyda ale nikt z tego powodu nie będzie rodził dzieci !!!
 
Też nie będę płakała, jak dostanę ten tysiąc, ale za bardzo na niego nie liczę... Myślę, że prezydent nie podpisze ustawy. Ja bym na jego miejscu nie podpisała...

A czy mi się wydaje, czy ostatnio ucichło o dłuższym macierzyńskim? Jakbyście coś słyszały, to dajcie znać...
 
hm, a mi coś o uszy się obiło, że jest o dwa tygodnie dłuższe- przynajmniej tyle słyszalam, czyli tak jakby 18 tygodni
 
ja tez bym chciala zeby wydluzyli urlopy macierzynskie ale on chca jak na razie tylko o 2 tygodnie wydluzyc, dobre i to.

http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,68745,3090604.html

Ja mam zamiar wykorzystac zalegly urlop z tamtego roku i caly urlop z tego roku, u mnie bedzie to ponad 2 miesiace.
A pozniej to tragedia, babcie daleko...i albo opiekunka albo zlobek, nie wiem co lepsze....
To bedzie przeciez takie malenstwo...6-7 miesiecy...

co do becikowego to wydaje mi sie ze prezydent nie podpisze, bo to za duzo kasy....

a tutaj w artykule napsali ze urlop macierzynski wydluzyl sie o 14 dni i wyszlo im teraz 20 tygodni - to ja juz nic z tego nie rozumiem
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,3094572.html
Autor sie chyba pospieszyl, bo o becikowym tez juz napisal. Ale jaja...
 
reklama
Mi się wydaje ze stanęło na tym, że te tysiąc dla kazdego jest ZAMIAST przedłużenia macierzyńskiego, tak ja zrozumiałam ich newsy...a do 20 to się może wydłużyć w przypadku drugiego i kolejnego dziecka bo normalnie jest w takiej sytuacji 18 tyg, a przy bliźniakach jest jeszcze więcej ale w tej chwili nie pamiętam ile :)
 
Do góry