reklama

BECIKOWE!!!!!!!!!!!!!!!!

Temat na forum 'Dzieci urodzone w listopadzie 2005' rozpoczęty przez Madzia_33, 27 Styczeń 2006.

1. Madzia_33

Madzia_33 Mama Julki i Krzysia !!!

BECIKOWE NALEZY SIE DZIECIOM URODZONYM OD 9 LISTOPADA 2005R
    WNIOSKI NALEZY SKŁADAC W OPIECE SPOŁECZNEJ NALEZY ZABRAC KSERO DOWODU IAKT URODZENIA ORAZ NUMER KONTA
    ALE... WNIOSEK TRZEBA ZŁOZYC DO 3 MIES TZ. JEZELI URODZIŁO SIE 9 LIST. TO DO 9 LUTRGO - 10 LUTEGO JUZ NIE DOSTANIE SIE PIENIEDZY
    JA SIE ZAŁAPAŁAM
    MUSZE SIE DOWIEDZIEC CZYMACIERZYNSKI TEZ MI SIE WYDŁZA

2. karolinna

karolinna grudzień 05,wrzesień 08

madzia a o jakim becikowym mówisz ? tym 1000 zl? czy o tej zapomodze 500?

3. reklama
  4. aniam13

aniam13 Fanka BB :)

Madzia czy to becikowe należy sie wszystkim rodzicom niezależnie od ich dochodów?
    I czy napewno załatwia sie to w opiece społeczniej a nie w urzędzie miasta?
    Jestem ciekawa bo jak mi się nalezy to zaraz lecę składac wniosek ;D

5. emih

emih Fanka BB :)

cyt za: http://www.republika.pl/hrynek/prasa2.html

Tzw. "becikowe" zostało zwiększone do 1000 zł (jeden tysiąc złotych) ale tylko dla kobiet z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 504 zł, a z dzieckiem niepełnosprawnym 583 zł.
    Wydłużono również urlop macierzyński z 16 do 18 tygodni.

6. karolinna

emih ale od którego to obowiązuje ? tzn.dla dzieci urodzonych od 1 grudnia czy tak jak pisała madzia dla dzieci urodzonych od 9 listopada ?

7. Moskito

Moskito Fanka BB :)

8. karolinna

dzięki moskito ;D super,przyda mi się ten tysiączek ;D

9. Moskito

Moskito Fanka BB :)

Ciesze się ze mogłam pomóc ;) ;)

10. reklama
  11. Madzia_33

Madzia_33 Mama Julki i Krzysia !!!

becikowe (1000) jest niezależne od dochodu i nalezy się każdemu narodzonemu dziecku od 9 listopada
    (www.rzeczpospolita.pl z 27 stycznia) ustawaz 29 grudnia 2005 o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych

napewno w opiece sama wczoraj składałam wniosek i dokumenty
    Najlepiej zadzwonic do swojego oddziału i zapytac.. ale nie dajcie się spławic ja musiałał powiedziec ze naczelniczka z urzedu miasta kazał mi sie do opieki zgłosic i zacytowac ustawe która zaczyna obowiazywac od 9 lutego a dowiedziałam się o tym ze przysługuje wszystkim po 8 list z rzeczpospolitej

Mam pytanko co do wydłuzonego macierzyńskiego moze któraś z was ma ustawę mowiącą o tym a właściwie najbardziej mnie interesuje czy tez się łapię na 2 dodatkowe tygodni..

12. empolan

empolan listopad '05 wrzesień '09

Dzięki za informacje. Pieniądze na pewno się przydadzą.
    Podpowiadam też, że pieniądze z ubezpieczenia (PZU) z okazji urodzenia dziecka należą się obojgu rodzicom. Jeżeli oboje są ubezpieczeni, oboje dostają 10% sumy ubezpieczenia.

Poleć forum