reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BECIKOWE!!!!!!!!!!!!!!!!

ja o peselu nic nie słyszałam a dziś dzwoniłam tam i nic nie mówili,wg mnie wystarczy tylko akt urodzenia dziecka :) a odbierałaś już aniam ?
 
reklama
Mi kazali oddać oryginał odpisu aktu urodzenia. Pozostałe dwa odpisy schowałam tak skutecznie, że nie wiem gdzie są :-[ Musiałam zrobić sobie jeszcze jeden, bo w PZU też potrzebuję. Skleroza nie boli, ale jak utrudnia życie ::)
 
jeśli chodzi o dodatek za urodzenie dziecka to dochody na członka rodziny nie moga przekraczać 504 zł netto w roku 2004,
- informację o tych dochodach uzyskujemy w Urzedzie Skarbowym,
- do tego potrzeba odpis aktu urodzenia dziecka,oni sobie tam na miejscu kserują i oddaja,
- trzeba też wypełnić druk, który nam dadzą, podpisu ojca dziecka tam nie trzeba,
- i jeszcze zaświadczenie z zakładu pracy, że tam nie pobieram i nie staram się o zasiłek rodzinny,

acha i to nie jest zależne kiedy dziecko się urodziło, tylko kiedy się składa dokumenty, bo gdybym je złożyła w 2005 roku to dostałabym 500 zł, a że składam teraz to dostanę 1000zł i na to mamy równo rok

 
i jeszcze jedna ważna wiadomość dotycząca tzw.dodatku porodowego:,że jeśli w 2004 roku dochody przekraczały 504 złnetto/osobę,ale sytuacja zmieniła się i obecnie nie przekraczają tej sumy,to trzeba udokumentować to-np.jeśli straciło się pracę to przedstawić świadectwo pracy itp.
Poza tym u nas wymagane są:
-zaświadczenie z US o dochodach za 2004r.
-akt urodzenia-ksero i oryginał do wglądu
-pesel dziecka (często wbijają na akcie urodzenia)
-kopia dowodu osobistego matki lub ojca
 
Karolinko ja jeszcze nie załatwiałam becikowego bo u nas wnioski wydaja dopierood 9 lutego.
Ale dzwoniłam tam i te wszystkie dokumenty co pisałam sa u nas potrzebne, a jak to bedzie wygladać w praktyce to napisze 9-go.
 
ja byłam w MOPSie w poniedziałek i wniosek mi wydali tylko nie chcieli go przyjąć, bo powiedzieli , że dopiero od 9 02 będą przyjmować wnioski, jednak postanowiłam wysłać męża, żeby zostawił ten wniosek (bo w Gazecie Wyborczej napisali , ze wnioski powinni przyjmować tylko rozpatrywać będą je od 9 lutego), no i mojemu mężowi udało się i wniosek złożył bez stania w kolejce :) :laugh:

potrzebne są: ksero dowodu osobistego (oryginał do wglądu) ; ksero aktu urodzenia (oryginał do wglądu)


pesel dziecka jest potrzebny - trzeba go wpisać we wniosku

no i u nas jeśli chcesz, żeby wpłata była na konto trzeba było złożyć ksero "poświadczenia otwarcia rachunku bankowego"
 
Ja już wniosek złożyłam a własciwie to mój męzus mnie wyręczył pieniazki powinnam dostać pod koniec miesiąca na konto :laugh:
24 lutego musze się zgłosic po decyzję.
Jednak ten pesel dziecka jest potrzebny, ksero dowodu osobistego, ksero aktu urodzenia i numer konta to wszystko ;D
A jak wam poszło?
 
Karolinko widocznie co Urzad to wymagaja co innego, nie ma się co dziwić przecież mieszkamy w Polsce ::)
 
reklama
Do góry