reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BECIKOWE!!!!!!!!!!!!!!!!

Madzia_33

Mama Julki i Krzysia !!!
Dołączył(a)
23 Lipiec 2005
Postów
2 528
Miasto
Chorzów
BECIKOWE NALEZY SIE DZIECIOM URODZONYM OD 9 LISTOPADA 2005R
WNIOSKI NALEZY SKŁADAC W OPIECE SPOŁECZNEJ NALEZY ZABRAC KSERO DOWODU IAKT URODZENIA ORAZ NUMER KONTA
ALE... WNIOSEK TRZEBA ZŁOZYC DO 3 MIES TZ. JEZELI URODZIŁO SIE 9 LIST. TO DO 9 LUTRGO - 10 LUTEGO JUZ NIE DOSTANIE SIE PIENIEDZY
JA SIE ZAŁAPAŁAM
MUSZE SIE DOWIEDZIEC CZYMACIERZYNSKI TEZ MI SIE WYDŁZA
 
reklama
Madzia czy to becikowe należy sie wszystkim rodzicom niezależnie od ich dochodów?
I czy napewno załatwia sie to w opiece społeczniej a nie w urzędzie miasta?
Jestem ciekawa bo jak mi się nalezy to zaraz lecę składac wniosek ;D
 
cyt za: http://www.republika.pl/hrynek/prasa2.html

Tzw. "becikowe" zostało zwiększone do 1000 zł (jeden tysiąc złotych) ale tylko dla kobiet z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 504 zł, a z dzieckiem niepełnosprawnym 583 zł.
Wydłużono również urlop macierzyński z 16 do 18 tygodni.

 
emih ale od którego to obowiązuje ? tzn.dla dzieci urodzonych od 1 grudnia czy tak jak pisała madzia dla dzieci urodzonych od 9 listopada ?
 
becikowe (1000) jest niezależne od dochodu i nalezy się każdemu narodzonemu dziecku od 9 listopada
(www.rzeczpospolita.pl z 27 stycznia) ustawaz 29 grudnia 2005 o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych

napewno w opiece sama wczoraj składałam wniosek i dokumenty
Najlepiej zadzwonic do swojego oddziału i zapytac.. ale nie dajcie się spławic ja musiałał powiedziec ze naczelniczka z urzedu miasta kazał mi sie do opieki zgłosic i zacytowac ustawe która zaczyna obowiazywac od 9 lutego a dowiedziałam się o tym ze przysługuje wszystkim po 8 list z rzeczpospolitej

Mam pytanko co do wydłuzonego macierzyńskiego moze któraś z was ma ustawę mowiącą o tym a właściwie najbardziej mnie interesuje czy tez się łapię na 2 dodatkowe tygodni..
 
reklama
Dzięki za informacje. Pieniądze na pewno się przydadzą.
Podpowiadam też, że pieniądze z ubezpieczenia (PZU) z okazji urodzenia dziecka należą się obojgu rodzicom. Jeżeli oboje są ubezpieczeni, oboje dostają 10% sumy ubezpieczenia.
 
Do góry