reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

becikowe

Dołączył(a)
22 Luty 2017
Postów
4
jak to jest z becikowym jak zglosilam.sie do lekarza w 16 tyg ciazy? z tego co sie dowiedzialam to jeden tysiac mi sie nie nalezy bo za pozno zglosilam sie do lekarza a drugi tysiac powinnam.dostac jednorazowo becikowego jak mam niskie zarobki ? Jak to dokladnie jest???
 
reklama
Rozwiązanie
To ja Wam podsumuje:
1. becikowe - 1000zł z tytułu urodzenia dziecka, o ile dochód na osobę nie przekracza 1922zł
2. dodatek z MOPS z tytułu urodzenia dziecka (tzw. drugie becikowe) - niezależne od pkt. 1, przy czym dochód na osobę nie może przekraczać 504zł
3. kosiniakowe - dla osób nieubezpieczonych lub którym nie należy się zasiłek macierzyński (np. studentki) - 1000zł /m-c przez 12 miesięcy albo dla osób zarabiających mniej niż 1000zł - przysługuje wyrównanie do zasiłku macierzyńskiego do 1000zł przez 12 miesięcy
Jeden tysiac jak masz mały dochód tzn taki jak do rodzinnego, a drugi tysiać to "zwykłe: becikowe, poproś lekarza by wypisał Ci że przed 10tyg chodziłaś - to po porodzie
 
reklama
To ja Wam podsumuje:
1. becikowe - 1000zł z tytułu urodzenia dziecka, o ile dochód na osobę nie przekracza 1922zł
2. dodatek z MOPS z tytułu urodzenia dziecka (tzw. drugie becikowe) - niezależne od pkt. 1, przy czym dochód na osobę nie może przekraczać 504zł
3. kosiniakowe - dla osób nieubezpieczonych lub którym nie należy się zasiłek macierzyński (np. studentki) - 1000zł /m-c przez 12 miesięcy albo dla osób zarabiających mniej niż 1000zł - przysługuje wyrównanie do zasiłku macierzyńskiego do 1000zł przez 12 miesięcy
 
Rozwiązanie
Do góry