reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe

reklama
Link do: Becikowe
wrocławska strona, ale dokumenty wszędzie takie same, z tym, że wszystko ma być za 2016 rok, jako że rok podatkowy zamyka się z dniem 30 kwietnia. No potrzebujesz te dokumenty, które Ciebie dotyczą, jest tego troszkę.
 
Jakie dokumenty sa potrzebne do becikowego i za jaki rok jak teraz bym chciała złożyć wniosek?
Owszem link przydatny ale najlepiej zorientuj się u siebie w punkcie bo np u nas jest tak (a tu tego nie pisze i może to zależy od gminy), że jeśli składasz wniosek za dziecko urodzone w 2017 i wniosek składasz do 31
10 to dochody są brane za 2015 r., a jeśli wniosek składasz po 31.10 to dochody za 2016 r. Wiem bo składałam;)
 
No link podałam poglądowo, bo dla mnie logiczne jest podejść do odpowiedniego urzędu i pobrać formularze, a razem z nimi zawsze dają spis potrzebnych dokumentów. Jak składałam wnioski na becikowe na Janka to tyle papierologii jeszcze nie załatwiałam :D Trzy razy podchody robiłam, bo co chwila czegoś brakowało, albo ten dokument już przestarzały (warto wiedzieć, że MOPSy akceptują dokumenty, które zostały pobrane max 30 dni przed dniem składania wniosków, np zaświadczenia z US). A tylu autografów, co zostawiam, to już wiem, że bycie celebrytą nie jest dla mnie :D
 
Jeśli chodzi o spis wymaganych dokumentów to one są takie same w całym kraju, ponieważ wynikają z treści ustawy. Link, który wstawilas jest bardzo dobry.
 
reklama
Na dzień dzisiejszy dochód za 2016 i na pewno zaświadczenie od lekarza lub od położnej o 10 tygodniu ciąży
 
Do góry