reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta 0,1 a jednak ciąża czy to możliwe

loseness

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
15 Listopad 2017
Postów
50
Witam, mam do Was pytanie. Dziś miałam betę i wyszła <0,1. Lekarz tydzień temu powiedział, że na prawym jajniku jest pęcherzyk ciałka żółtego a jestem po owulacji. Ostatnia @ 28.07 do 3.08, 22.08 plamienie 3 dni. Objawy ciąży pojawiły się w zeszłym tygodniu ale z dnia na dzień coraz bardziej się nasilają. Czy jest możliwość, że to ciąża?
 
reklama
Rozwiązanie
Zacznę od tego, że ciałko żółte powstaje z przekształcenia pęcherzyka jajnikowego, który działa tak jak gruczoł dokrewny. Powstaje ono w jajniku z pękniętego pęcherzyka Graafa i wytwarza progesteron. Gdy nie dojdzie do zapłodnienia, to ciałko żółte po ok 10–12 dniach zaczyna zanikać (przekształca się w ciałko żółte miesiączkowe, a następnie białawe), a to z kolei prowadzi do spadku poziomu progesteronu i rozpoczyna się @. Natomiast, gdy komórka jajowa zostanie zapłodniona, ciałko żółte rozrasta się i tworzy ciałko żółte ciążowe. Takze to że lekarz widział ciałko żółte nie oznacza, że jesteś w ciąży, tylko że doszło do owulacji.
Beta wskazuje na to że ciąży tym razem nie ma.
Witam, mam do Was pytanie. Dziś miałam betę i wyszła <0,1. Lekarz tydzień temu powiedział, że na prawym jajniku jest pęcherzyk ciałka żółtego a jestem po owulacji. Ostatnia @ 28.07 do 3.08, 22.08 plamienie 3 dni. Objawy ciąży pojawiły się w zeszłym tygodniu ale z dnia na dzień coraz bardziej się nasilają. Czy jest możliwość, że to ciąża?
Zdarzają się oczywiście pomyłki w laboratorium, chociaż rzadko, więc możesz powtórzyć betę i wtedy bedziesz mieć pewność.
 
Witam, mam do Was pytanie. Dziś miałam betę i wyszła <0,1. Lekarz tydzień temu powiedział, że na prawym jajniku jest pęcherzyk ciałka żółtego a jestem po owulacji. Ostatnia @ 28.07 do 3.08, 22.08 plamienie 3 dni. Objawy ciąży pojawiły się w zeszłym tygodniu ale z dnia na dzień coraz bardziej się nasilają. Czy jest możliwość, że to ciąża?
Myślę że niestety beta by już coś pokazała
Ja zanim jeszcze w ciąży nie byłam to co ileś cykli byłam pewna że jestem w ciąży tak realne miałam objawy :(
Kiedy powinnaś dostać @
 
Witam, mam do Was pytanie. Dziś miałam betę i wyszła <0,1. Lekarz tydzień temu powiedział, że na prawym jajniku jest pęcherzyk ciałka żółtego a jestem po owulacji. Ostatnia @ 28.07 do 3.08, 22.08 plamienie 3 dni. Objawy ciąży pojawiły się w zeszłym tygodniu ale z dnia na dzień coraz bardziej się nasilają. Czy jest możliwość, że to ciąża?
ja tak miałam a 5 dni później już beta 500. Także trzeba powtórzyć bete
 
Zacznę od tego, że ciałko żółte powstaje z przekształcenia pęcherzyka jajnikowego, który działa tak jak gruczoł dokrewny. Powstaje ono w jajniku z pękniętego pęcherzyka Graafa i wytwarza progesteron. Gdy nie dojdzie do zapłodnienia, to ciałko żółte po ok 10–12 dniach zaczyna zanikać (przekształca się w ciałko żółte miesiączkowe, a następnie białawe), a to z kolei prowadzi do spadku poziomu progesteronu i rozpoczyna się @. Natomiast, gdy komórka jajowa zostanie zapłodniona, ciałko żółte rozrasta się i tworzy ciałko żółte ciążowe. Takze to że lekarz widział ciałko żółte nie oznacza, że jesteś w ciąży, tylko że doszło do owulacji.
Beta wskazuje na to że ciąży tym razem nie ma.
 
Rozwiązanie
Do góry