reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

beta 25 test negatywny..pomocy

Magdaa..K123

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Sierpień 2018
Postów
184
Witam..
Okres powinnam dostać około 8-9 dni temu,robiłam test kiedy miesiączka spóźniała się około (3-4) dni i był test negatywny,ale dalej brak miesiączki i objawy typowe dla ciąży (bóle piersi,nerwowość,biały śluz zamiast okresu) w poniedziałek (13 .08) poszłam do ginekologa i endometrium było pogrubione i lekarz powiedział,że może być to objaw wczesnej ciąży ale nie może jej potwierdzić bo na USG nic nie widać,zrobiłam przedwczoraj bete HcG i wyszła 25,dzisiaj zrobiłam test ( najbardziej czuły ten około 10 ) i wyszedł negatywny..bardzo się martwię,że może być to ciąża pozamaciczna,skoro test pomimo bety jej nie wykazuje...
 
reklama
Jak się martwisz i masz jeszcze jeden test - to zrób jutro rano z pierwszego porannego moczu (stężenie wówczas powinno być największe i test powinien coś pokazać).
Teoretycznie dzisiaj powinnaś zrobić badanie z krwi i sprawdzić przyrost (bo powinno się zbadać po 48h). Ale rozumiem że dzisiaj nie byłaś, więc idź jutro (w necie znajdziesz kalkulatory, na których sprawdzisz czy przyrost jest prawidłowy).
I pozostaje czekać na rozwój sytuacji.
 
Z tymi testami to różnie jest. Jednym wychodza bardzo wcześnie, drugim bardzo dlugo nie pokazuje. Moze byc różnie. Niestety nikt na tym etapie nie może stwierdzić czy jest to ciąża biochemiczna, pozamaciczna, czy prawidłowa. Masz duże szanse ,ze jest to bardzo wczesna ciaza prawidłowa. Wykonaj jutro rano , albo jak sie budzisz na ranem test, ale jak nie wyjdzie to sie nie zalamuj. Idź w pn. na bete i będziesz juz wszystko wiedziała, chyba ze masz możliwość zrobic bete jutro.Powodzenia i spokojnie, bo na tak wczesnym etapie, testy czasem nie wychodza :)
 
Pozamaciczna to sadze ze duzy bol jajnika bys odczuwala. Jak bylam w ciazy to na usg gin sprawdzila mi jajniki czy aby jakis pozamacicznego sie dodatkowo nie wyklulo wiec na dobrym usg lekarz Ci stwierdzi.
 
U mnie test dopiero wyszedł przy becie ok. 150 i to ten czuły... wcześniej nie wychodziły, choć wiedziałam po becie, że jestem w ciąży ;p
 
@Magdaa..K123 testy ciazowe moga nie wychodzic. Nie zawsze sa wyznacznikiem ciazy. Wazniejsza jest beta hcg. Tylko jeden wynik niewiele mowi. Liczy sie przyrost po 48 h. To badanie duzo jest w stanie powiedziec. To, ze lekarz nie widzi ciazy w macicy jest jak najbardziej normalne i nie musi oznaczac ciazy pozamacicznej, poniewaz pecherzyk ciazowy widoczny jest dopiero przy beta hcg w granicach 1000. To, ze macica jest rozpulchniona to dobry objaw. Zrob przyrost beta hcg wtedy duzo sie wyjasni. Miedzy innymi to, czy ciaza prawidlowo sie rozwija.
 
Do góry