reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta Hcg 2 dni przed miesiączką

koralik2207

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Listopad 2020
Postów
30
Witam , proszę o poradę.
Wiem , że napewno jestem w ciąży , wynik testu ciążowego 3 dni przed miesiączką pozytywny , 2 dni przed miesiączką beta Hcg 39,8. Dzidziuś był wystarany, wizyta u gina w przyszłym tyg 😁
Moje pytanie jest takie czy w tym okresie czasu wynik beta Hcg jest dobra ?
 
reklama
Witam Was serdecznie. 30.11 czyli w 30 dc na teście ciążowym ujrzałam dwie kreski. Beta z tego dnia to 39,21. Powtórzyłam betę po 5 dniach, czyli w 35 dc była 120. Przyrost 56%, niby powinien być 66%, ale blisko normy. Moje pytanie czy to normalne, że jestem w 6 tygodniu po okresie a mam takie niskie wartości? Niedługo powinno pojawić się serduszko, a tu beta daleko. Mam powtórzyć betę w piatek a w poniedziałek stawić się u ginelologa.
Czytałam jednak, że nie sama wartość się liczy ale to, czy beta rośnie i w jakim tempie.
Czy któraś z Was miała na początku takie małe wartości?
Bardzo dziękuję za odpowiedzi ❤️
Nie wiadomo czy beta jest odpowiednia. Ona musi wzrosnąć w ciągu 48 h, po 5 dniach równie dobrze mogło być tak że się podwoiła i stanęła, stąd te niskie wartości.
Cykle masz 28 dniowe? Jak dla mnie ta beta jest o wiele za mała, ale powinnaś sprawdzić przyrost w ciągu 48 h, to da ci jakikolwiek Obraz sytuacji, np owulacja mogła się spóźnić i ciąża jest młodsza.
 
reklama
Nie wiadomo czy beta jest odpowiednia. Ona musi wzrosnąć w ciągu 48 h, po 5 dniach równie dobrze mogło być tak że się podwoiła i stanęła, stąd te niskie wartości.
Cykle masz 28 dniowe? Jak dla mnie ta beta jest o wiele za mała, ale powinnaś sprawdzić przyrost w ciągu 48 h, to da ci jakikolwiek Obraz sytuacji, np owulacja mogła się spóźnić i ciąża jest młodsza.
Tak mi lekarz kazał robić, teraz mam zrobić w piątek, czyli 5 dni po tym wyniku 120.
A czemu jest tak, że niektóre dziewczyny na tym etapie mają już ponad tysiąc a inne ledwo 200?
Co do cykli nie jestem pewna, bo jestem świeżo po odstawieniu tabletek anty.
Bóle podbrzusza mialam już w 16 dc i myslalam że to zwiastuje ciaze
 
Tak mi lekarz kazał robić, teraz mam zrobić w piątek, czyli 5 dni po tym wyniku 120.
A czemu jest tak, że niektóre dziewczyny na tym etapie mają już ponad tysiąc a inne ledwo 200?
Co do cykli nie jestem pewna, bo jestem świeżo po odstawieniu tabletek anty.
Bóle podbrzusza mialam już w 16 dc i myslalam że to zwiastuje ciaze
To źle lekarz ci kazał zrobić, robi się po 48 lub 72 h, dlatego na twoim miejscu nie patrzylabym na jego zdanie.
Nie mam pojęcia dlaczego te wartości tak się różnią, ja w 36 DC miałam bete 13 tys, a i tak miałam plamienia i poronienie zagrażające, więc myślę że wysokość bety nie ma tu większego znaczenia, tylko jej przyrost.
W 16 DC to mogłaś mieć owulację, na pewno jeszcze żadnych symptomow ciążowych nie mogłabyś czuć.
Przed tabletkami jak wyglądały cykle ? I te ostatnie po odstawieniu anty?
 
Tak mi lekarz kazał robić, teraz mam zrobić w piątek, czyli 5 dni po tym wyniku 120.
A czemu jest tak, że niektóre dziewczyny na tym etapie mają już ponad tysiąc a inne ledwo 200?
Co do cykli nie jestem pewna, bo jestem świeżo po odstawieniu tabletek anty.
Bóle podbrzusza mialam już w 16 dc i myslalam że to zwiastuje ciaze
Tez mnie dziwi ,że lekarz kazal zbadać bete po 5 dniach, sprawdź po 48 h kub 72 h ,wynik bedzie najbardziej miarodajny
 
To źle lekarz ci kazał zrobić, robi się po 48 lub 72 h, dlatego na twoim miejscu nie patrzylabym na jego zdanie.
Nie mam pojęcia dlaczego te wartości tak się różnią, ja w 36 DC miałam bete 13 tys, a i tak miałam plamienia i poronienie zagrażające, więc myślę że wysokość bety nie ma tu większego znaczenia, tylko jej przyrost.
W 16 DC to mogłaś mieć owulację, na pewno jeszcze żadnych symptomow ciążowych nie mogłabyś czuć.
Przed tabletkami jak wyglądały cykle ? I te ostatnie po odstawieniu anty?
Przed tabletkami, czyli jakieś 3 lata temu były mniej więcej co 30 dni. Po odstawieniu od razu zaszłam w ciążę, więc nie dostałam jeszcze normalnego okresu, nie z odstawienia. Czy może być tak, że miałam późno owulację i ciąża jest młodsza?
 
Przed tabletkami, czyli jakieś 3 lata temu były mniej więcej co 30 dni. Po odstawieniu od razu zaszłam w ciążę, więc nie dostałam jeszcze normalnego okresu, nie z odstawienia. Czy może być tak, że miałam późno owulację i ciąża jest młodsza?
Może tak być. Już sam fakt, że cykle miałaś 30 dniowe, to owulacja występowała u ciebie ok 16 DC, u mnie np jest w 10 dniu cyklu, więc to prawie tydzień różnicy, stąd też o wiele wyższa beta.
Nie wiem jak teraz z twoją owulacja, ale swojego czasu brałam tabletki i po odstawieniu cykle wróciły znowu do 24 dni od pierwszego cyklu, może u ciebie podobnie. Może być tak, że cykl się totalnie rozjechał i owulację miałas bardzo późno, ale tego nikt z nas nie powie, to tylko gdybanie.
Niemniej jednak zrobiłabym obowiązkowo betę w odstępie 48 h.
 
reklama
Do góry