reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG - ciąża pozamaciczna?

Robaczeeek

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Luty 2021
Postów
50
Dziewczyny! przejdę od razu do rzeczy:
1 dc miałam 17 lutego - okres trwał 5 dni, do 21 lutego
8 dc byłam na wizycie gdzie usg pokazało pęcherzyk Graffa ok 15 mm
10 dc (26 luty) pozytywny pasek owulacyjny - prawdopodobnie skok LH
Od około 19 dc czułam się wieczorami wyjątkowo źle - mdłości, całodzienna senność i ogólnie kicha - jak na grypę.
23 dc wykonałam test ciążowy - pozytywny
24 dc znowu test ciążowy - pozytywny.
24 dc (12 marca) pojechałam na badanie beta HCG wynik -> 96,99 mIU/ml
Oto zakres z labolatorium:
3 tydzień: 5,8-71,2 mIU/ml
4 tydzień: 9,5-750 mIU/ml

Cykle zazwyczaj mam 27-29 dni. Teraz spodziewam się miesiączki 17 marca czyli za 4 dni.
Proszę niech ktoś mądrzejszy rzuci na to okiem, czy jest możliwość ciązy?
Znajoma stwiwerdziła, że może to być ciąża pozamaciczna ponieważ jest za duży wynik beta HCG jak na tak wczesną ciążę.

Kobietki, co Wy o tym sądzicie?
 
reklama
Dziewczyny! przejdę od razu do rzeczy:
1 dc miałam 17 lutego - okres trwał 5 dni, do 21 lutego
8 dc byłam na wizycie gdzie usg pokazało pęcherzyk Graffa ok 15 mm
10 dc (26 luty) pozytywny pasek owulacyjny - prawdopodobnie skok LH
Od około 19 dc czułam się wieczorami wyjątkowo źle - mdłości, całodzienna senność i ogólnie kicha - jak na grypę.
23 dc wykonałam test ciążowy - pozytywny
24 dc znowu test ciążowy - pozytywny.
24 dc (12 marca) pojechałam na badanie beta HCG wynik -> 96,99 mIU/ml
Oto zakres z labolatorium:
3 tydzień: 5,8-71,2 mIU/ml
4 tydzień: 9,5-750 mIU/ml

Cykle zazwyczaj mam 27-29 dni. Teraz spodziewam się miesiączki 17 marca czyli za 4 dni.
Proszę niech ktoś mądrzejszy rzuci na to okiem, czy jest możliwość ciązy?
Znajoma stwiwerdziła, że może to być ciąża pozamaciczna ponieważ jest za duży wynik beta HCG jak na tak wczesną ciążę.

Kobietki, co Wy o tym sądzicie?
W odpowiedzi na pytanie „czy jest możliwość ciąży” to jak najbardziej z bety wynika, ze w ciąży jesteś. Nie słuchaj więcej tej koleżanki 😆
 
Wynik świadczy o ciazy ,powtorz bete i nie nakrecaj się takim gadaniem, beta wcale nie jest super wysoka ,tym bardziej że po 48 h powinna o 66% wzrosnąć , to by wychodziło ze w dniu @ bedzie około 300 , ja w dniu @ mialam 250 i byla to zdrowa ciąża
 
A czy ta „znajoma” jest lekarzem? Przypuszczam, że nie, bo opowiada głupoty. Gdyby tak łatwo było zdiagnozować cp to prawie by nie było usuwanych jajowodów z tego powodu.

Wynik świadczy o ciazy ,powtorz bete i nie nakrecaj się takim gadaniem, beta wcale nie jest super wysoka ,tym bardziej że po 48 h powinna o 66% wzrosnąć , to by wychodziło ze w dniu @ bedzie około 300 , ja w dniu @ mialam 250 i byla to zdrowa ciąża
Właśnie lekarzem ona nie jest, ale poroniła 3 razy i mówiła, że źle jeśli jest wysoka beta w młodej ciązy. Stąd lekki stresik u mnie się pojawił.
Ale dobrze, że napisałam tutaj i mnie pocieszyłyście, w szczególności, że już się pogodziłam , że będzie cięzko o ciąże po wynikach męża (morfologia 2% ;( i stwierdzenie lekarki, że łatwo nie będzie).
Ja wiem, że mam się nie nakręcać itd. :D
 
Właśnie lekarzem ona nie jest, ale poroniła 3 razy i mówiła, że źle jeśli jest wysoka beta w młodej ciązy. Stąd lekki stresik u mnie się pojawił.
Ale dobrze, że napisałam tutaj i mnie pocieszyłyście, w szczególności, że już się pogodziłam , że będzie cięzko o ciąże po wynikach męża (morfologia 2% ;( i stwierdzenie lekarki, że łatwo nie będzie).
Ja wiem, że mam się nie nakręcać itd. :D
Coś usłyszała, ale się nie zna. To nie jest jakiś super wysoki poziom, który mógłby się wydać niepokojący.
Fajnie, że się udało przy słabej morfologii. U nas było 1-2% i czekaliśmy kilka lat.
 
Coś usłyszała, ale się nie zna. To nie jest jakiś super wysoki poziom, który mógłby się wydać niepokojący.
Fajnie, że się udało przy słabej morfologii. U nas było 1-2% i czekaliśmy kilka lat.
Współczuje.
My od razu po wizycie gdzie dowiedzieliśmy się, że morfologia jest taka słaba wdrożyliśmy dużo witamin. Mąż odstawił do zera wszelkie alkohole. Ale od zrobienia seminogramu minał miesiąc a ja już jestem w ciązy więc jakoś się nie nastawiam na happy end ;/
 
reklama
Do góry