reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG - czy jest się czym martwić?

Lelum

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Kwiecień 2022
Postów
2 006
Cześć dziewczyny. Wiem, że tutaj podobnych tematów jest mnóstwo, ale potrzebuję porady, a bardziej uspokojenia.
Jest to moja pierwsza ciąża, ostatni okres miałam 21.03, test 19.04 wyszedł pozytywny. Objawów oprócz braku okresu - zero, dopiero teraz powoli dochodzi senność.
Teoretycznie wczoraj powinnam zacząć 5 tydzień, wczoraj również zrobiłam pierwszą betę, wynik - 183.0, kiedy w piątym tygodniu ciąży przedział wynosi między 217 - 7138.
Czy jest się czym martwić? Czy to już pierwszy sygnał, że z ciążą jest coś nie tak? Pierwsza wizyta u lekarza jest 7 maja, do tego czasu nie mam się kogo doradzić...
Pozdrawiam
 
reklama
Po owulacji 3 tygodnie. Dziękuje Wam za porady, brzmią dość optymityczne, ale strach dalej jest, tym bardziej, że objawów 0...
na objawy jeszcze przyjdzie pora, swoją droga brak miesiączki to tez objaw :) nie każda kobieta w ciazy, będzie miała mdłości i inne typowe książkowe objawy. Jutro beta i badamy przyrost :)
 
A jak długie masz cykle? Bo te normy są dla cykli 28-dniowych.
No i skąd wiesz kiedy była owulacja? Miałaś monitoring USG?
Cykle mam różne, 80% czasu było to 28 dni, chociaż oczywiście zdarzały się 30-sto czy 26-cio dniowe.
Monitoring USG mam dopiero 7 maja, to był najbliższy wolny termin prywatnie, z NHS (angielski NFZ) jest dopiero ok. 8-9 tygodnia.
Datę owulacji znam +/- z kalendarzyka, no i też znam daty kiedy mogło do tego dojść, więc by się zgadzało.
 
reklama
Cykle mam różne, 80% czasu było to 28 dni, chociaż oczywiście zdarzały się 30-sto czy 26-cio dniowe.
Monitoring USG mam dopiero 7 maja, to był najbliższy wolny termin prywatnie, z NHS (angielski NFZ) jest dopiero ok. 8-9 tygodnia.
Datę owulacji znam +/- z kalendarzyka, no i też znam daty kiedy mogło do tego dojść, więc by się zgadzało.
monitoring usg chodziło, o monitoring u gin, potwierdzający nadejscie owulacji.

Beta wyszła pozytywna, wiec ja bym nie dumała już ile minęło. Teraz ważny jest przyrost :)
 
reklama
monitoring usg chodziło, o monitoring u gin, potwierdzający nadejscie owulacji.

Beta wyszła pozytywna, wiec ja bym nie dumała już ile minęło. Teraz ważny jest przyrost :)
Super. Dziękuję bardzo <3 Wiem, zorientowałam się dopiero po przeczytaniu pytania i mojej odpowiedzi, mój błąd 😅 Pocieszyłyście mnie bardzo, dziękuję
 
Do góry