reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG - czy prawidłowe? Czy ciąża pozamaciczna?

Hej.z tego co się orientuję, to bete robi się w 10 dniu, po dniu spodziewanej miesiączki i kolejną po 48 godzinach (czyli w 12 dniu) Na tej podstawie można stwierdzić, czy dzidziuś jest tam, gdzie trzeba. Ponoć wartość po 48 godzinach ma wzrosnąć o 100%
Ja moja bete zrobię dopiero po świętach..
Poki co, dbaj o siebie. Będzie wszystko ok. Trzeba w to wierzyć i nie przejmować się...na pewno nie poddawać.
Już jedno poronienie mam za sobą, boję się że to się może powtórzyć.
 
reklama
Niekoniecznie w 10 dniu ponieważ implantacja zarodka trwa od 6 do 12 dni a beta HCG jest wytwarzana po ok 2 dniach po implantacji.
Ale ciąża to nie matematyka :) różnie bywa.
No i zazwyczaj po implantacji powinien być okres(14 dni po owu) . I od tego dnia czekamy jeszcze 10. Czyli 24 dni po owulacji i 26 dni po owulacji.
 
No i zazwyczaj po implantacji powinien być okres(14 dni po owu) . I od tego dnia czekamy jeszcze 10. Czyli 24 dni po owulacji i 26 dni po owulacji.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo 10 dni po okresie to beta jest w tysiącach i zwalnia, rzadko wtedy przyrosty są prawidłowe. No i nie 100%, a 66%.
Przy cyklach 28 dniowych 10 dni spóźnienia i 12 to już prawie 6 tydzień i spokojnie wszystko powinno być widać na usg. Betę można zrobić w dniu spodziewanej miesiączki.
 
Screenshot_20210329_194633_com.android.chrome.jpg
 
Forum na którym jesteśmy, nie jest forum medycznym.
W związku z tym nikogo nie wprowadzam w błąd.
A o zrobieniu badań beta przeczytałam oczywiście w internecie..czym dzielę się w załączniku.
 
Forum na którym jesteśmy, nie jest forum medycznym.
W związku z tym nikogo nie wprowadzam w błąd.
A o zrobieniu badań beta przeczytałam oczywiście w internecie..czym dzielę się w załączniku.
To nie dziel się wiedzą, której nie jesteś pewna.
https://mamaginekolog.pl/usg-wczesnej-ciazy-jak-interpretowac/ odsyłam.
W 4+5 miałam betę 9 tyś, beta nie podwajala się bo wartość była za wysoka, w 6 tygodniu był widoczny zarodek z tętnem. Pęcherzyk jeżeli pojawi się dopiero w 6tc oznacza, ze owulacja można się przesunęła i jest to raczej sporadyczna sytuacja.
 
reklama
To nie dziel się wiedzą, której nie jesteś pewna.
https://mamaginekolog.pl/usg-wczesnej-ciazy-jak-interpretowac/ odsyłam.
W 4+5 miałam betę 9 tyś, beta nie podwajala się bo wartość była za wysoka, w 6 tygodniu był widoczny zarodek z tętnem. Pęcherzyk jeżeli pojawi się dopiero w 6tc oznacza, ze owulacja można się przesunęła i jest to raczej sporadyczna sytuacja.
Dobrze! będę pamiętać i przepraszam, że wzięłam głos w sprawie, na której się nie znam. Pozdrawiam serdecznie 🥰
 
Do góry