reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg dzien po zagnieżdżeniu

Właśnie najpierw odpowiedz na powyższe pytania o miesiączkę i cykl. Dla przykładu ja ostatni okres miałam 7.02, betę zrobiłam 20.02, wyszła 0,2, a w ciąży jestem.
A po co robiłaś tak wcześnie? Jesteś pewna, że była równa 0,2 a nie mniejsza od 0,2. Równie dobrze mogę powiedzieć, że miałam negatywną betę 3 lata temu a rok temu byłam w ciąży.
 
reklama
Beta zaczyna rosnąć 48h po zagnieżdżeniu
Beta rośnie od razu, a nie po 48h. Natomiast po ok 48h pojawia się jej poziom wystarczający do potwierdzenia ciąży w laboratorium.
Właśnie najpierw odpowiedz na powyższe pytania o miesiączkę i cykl. Dla przykładu ja ostatni okres miałam 7.02, betę zrobiłam 20.02, wyszła 0,2, a w ciąży jestem.
A czemu tak wcześnie robiłaś betę? Jeżeli miesiączka była 7 lutego, to 20 lutego był 14 dc, to mogło być jeszcze nawet przed owulacją.

Autorko czy wiesz kiedy były dni płodne i owulacja?
 
Tam miał być 27.02, pomyliłam daty
No to trochę zmienia postać rzeczy.

Niemniej betę najlepiej oznaczyć 14 dpo. Zdarza się, że wcześniej wyjdzie pozytywna, bo implantacja ma miejsce między 6 a 12 dniem po owulacji. Natomiast najlepiej założyć ten najdłuższy czas czyli 12 dni plus 2 dni na wzrost bety. Mamy 14. Wtedy badanie jest wiarygodne.
 
Jak pójdę na bete w 12 kwietnia coś wykaże??
A po co robiłaś tak wcześnie? Jesteś pewna, że była równa 0,2 a nie mniejsza od 0,2. Równie dobrze mogę powiedzieć, że miałam negatywną betę 3 lata temu a rok temu byłam w cią
Byla taka
A po co robiłaś tak wcześnie? Jesteś pewna, że była równa 0,2 a nie mniejsza od 0,2. Równie dobrze mogę powiedzieć, że miałam negatywną betę 3 lata temu a rok temu byłam w ciąży.
Dzien po implantacji była taka
<0.2
 
Jak pójdę na bete w 12 kwietnia coś wykaże??

Byla taka

Dzien po implantacji była taka
<0.2
Jakiej implantacji???!!!
Ten wynik jest PONIŻEJ 0,2 czyli może to być zero.
Próbę ciążową najlepiej wykonać jeśli miesiączki nie będzie w spodziewanym terminie. Po 12 dniach od owulacji powinna być wiarygodna, czasem HCG jest wykrywalne wcześniej.
 
@Ewcia7x rozumiem że bardzo chcesz być w ciąży czego Ci życzę, ale chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem :)

1. Niestety nie jesteś w ciąży w danym momencie co potwierdza beta.
2. Nie wiemy kiedy powinnaś dostać miesiączkę, czy masz regularne cykle, czy nie masz jakichś ograniczeń zdrowotnych (lub Twój partner) które mogły by wpływać na bycie w ciąży.
3. Oczywiście możesz 12.4 (jeśli jest to data kiedy powinnaś mieć miesiączkę) zrobić ponownie betę bo może owulacja się przesunęła lub zrobiłaś betę zbyt szybko ale nikt Ci tu nie powie że beta do tej pory na pewno urośnie bo PATRZ punkt 1.

Powodzenia :)
 
Czyli okres spóźnia ci się ponad miesiąc. Ale w ciąży nie jesteś, możesz odetchnąć 😘 umów się do lekarza bo brak okresu jest napewno czymś spowodowany
 
reklama
Kochane miałam dostac okres końcem lutego.
Nie dostałam.. miałam w 3 4 5 kwietnia jasnoczerwone plamienie i dzień po nim zaczęły mi się objawy ciąży ..
W 6 kwitenia poszłam na bete..
Wynik był <0.2
Nie jesteś w ciąży, a to plamienie nie było implantacja ,pewnie to problwmu hormonalne ,musisz udać udać do lekarz
 
Do góry