reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg i progesteron

reklama
W 8tc miałam progesteron 10tys :p bywa

Już wiem, że nie miałaś - ale nie, nie bywa

Beta i progesteron potrafi być świetnym markerem zaśniadu czy ciąży pozamacicznej (niestety jestem tym przypadkiem, brak innych objawów). I fakt - po 2 ciążach też powiedziałbym, po co tysiąc razy badać, ale kiedy uratowało mi to życie to uważam, że lepiej zbadać o jeden raz za dużo, niż o jeden za mało
 
Już wiem, że nie miałaś - ale nie, nie bywa

Beta i progesteron potrafi być świetnym markerem zaśniadu czy ciąży pozamacicznej (niestety jestem tym przypadkiem, brak innych objawów). I fakt - po 2 ciążach też powiedziałbym, po co tysiąc razy badać, ale kiedy uratowało mi to życie to uważam, że lepiej zbadać o jeden raz za dużo, niż o jeden za mało
Ja uważam, że jeżeli ma to nam przynieść tylko stres i rozkminy czy dobrze przyrasta, czy za dużo czy za mało, to już lepiej w tym 5 tc iść do lekarza i po prostu zobaczyć jak sytuacja wygląda.
Ale to ja ;)
 
Ja uważam, że jeżeli ma to nam przynieść tylko stres i rozkminy czy dobrze przyrasta, czy za dużo czy za mało, to już lepiej w tym 5 tc iść do lekarza i po prostu zobaczyć jak sytuacja wygląda.
Ale to ja ;)

Tyle, że dzięki regularnym badaniom bety śmiertelność z powodu cp spadła do ledwo 2% więc naprawdę czasem warto zaryzykować nerwami niż życiem.
Nie bagatelizujmy przełomowego narzędzia w diagnostyce. Akurat tu oczywiście nic nie wskazuje na cp. Ale w ogólnym rozrachunku dobrze jest nie podważać osiągnięć nauki
 
Ja uważam, że jeżeli ma to nam przynieść tylko stres i rozkminy czy dobrze przyrasta, czy za dużo czy za mało, to już lepiej w tym 5 tc iść do lekarza i po prostu zobaczyć jak sytuacja wygląda.
Ale to ja ;)

Byłam u lekarza, lekarz powiedział że to zwykłe poronienie. Po 2 tygodniach miałam endo 3mm, zero bóli, krwawień i ... rosnącą betę. Gdybym nie zbadała bety - po prostu bym umarła, bo nie da się dojrzeć CP na poziomie bety 100 czy 200. Ba nawet 500 u mnie było ciężko a licząc od OM to był prawie 14tc

I po raz kolejny powtórzę po dwóch ciążach pewnie też bym tak mówiła. Bo w nich zrobiłam po 1 becie, poszłam na USG, a potem można powiedzieć że urodziłam. Po trzeciej nigdy, ale to przenigdy nie napiszę, nie rób, nie badaj - bo wiem, że tak jak mi może to uratować komuś życie.
Ale to ja nie chciałam umierać i osierocić dwójki dzieci 😉
 
Byłam u lekarza, lekarz powiedział że to zwykłe poronienie. Po 2 tygodniach miałam endo 3mm, zero bóli, krwawień i ... rosnącą betę. Gdybym nie zbadała bety - po prostu bym umarła, bo nie da się dojrzeć CP na poziomie bety 100 czy 200. Ba nawet 500 u mnie było ciężko a licząc od OM to był prawie 14tc

I po raz kolejny powtórzę po dwóch ciążach pewnie też bym tak mówiła. Bo w nich zrobiłam po 1 becie, poszłam na USG, a potem można powiedzieć że urodziłam. Po trzeciej nigdy, ale to przenigdy nie napiszę, nie rób, nie badaj - bo wiem, że tak jak mi może to uratować komuś życie.
Ale to ja nie chciałam umierać i osierocić dwójki dzieci 😉
No dobra, ale to była trochę inna sytuacja niż taka standardowa czyli okres się spóźnia, robię betę 5x i mam stresa czy dobrze przyrasta :D a ja bardziej o takim mówię. Gdzie nic nie wskazuje na to, żeby coś się miało dziać, a wizyta u lekarza za moment.
Bo jak w to wszystko już wchodzi lekarz i wchodzi niestandardowa sytuacja, brak pęcherzyka czy cokolwiek innego to wtedy wiadomo, że się inaczej działa i ja temu absolutnie nie zaprzeczam ani nie mówię, żeby w takiej sytuacji olewać. Wręcz wiem, że często wtedy lekarze sami zlecają badanie bety regularnie przez jakiś czas.

Autorka ma za moment wizytę, to myślę że już na spokojnie.
 
Póki co nie masz powodu do zmartwień. Jedyne co możesz zrobić to ponowić bete i naprawdę polecam to zrobić. Może to po prostu pomyłka i niepotrzebnie się w ogóle nad tym zastanawiasz
I tak czy siak najszybciej będę teraz mogła ja wykonać w środę 😒
 
reklama
Do góry