reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg - jest szansa na bliźniaki?

reklama
Witajcie mamusie bliźniaków i więcej :) Mam do was takie pytanie, nigdzie nie dostałam konkretnej odpowiedzi. Zastanawiam się czy mam szansę na bliźniaki. Cykle mam 30 dniowe. W 26 dniu cyklu zrobiłam dwa testy plytkowe. Były wyraźnie pozytywne, 27 dnia cyklu zrobiłam beta hcg i wyniosła 190,76. Po czterech dniach, czyli dzień po spodziewanej miesiączce i 31 dniu cyklu wyszlo mi 1310, 47 czyli dwudniowy przyrost wyszedł 162,6 %. Po kolejnych 2 dniach w 33 dzień cyklu powtórzyłam hcg i wyszło 2762,34 czyli dwudniowy przyrost wyszedł okolo 106%. Jak myślicie, to pojedyncza ciąża na pewno czy jednak jest mała szansa?
8
 
Hej ja miałam w 30dniu cyklu bthcg 1260 mlu 5dni później byłam u lekarza, widoczny był pęcherzyk 12mm,więc wydaje mi się że ciężko określić ciążę bliźniacze wg bthcg jutro czyli 47dnia cyklu mam drugie usg mam nadzieję że będzie dobrze
 
Hej ja miałam w 30dniu cyklu bthcg 1260 mlu 5dni później byłam u lekarza, widoczny był pęcherzyk 12mm,więc wydaje mi się że ciężko określić ciążę bliźniacze wg bthcg jutro czyli 47dnia cyklu mam drugie usg mam nadzieję że będzie dobrze
W 43dniu cyklu bthcg wynosiła 63500mlu
 
Dziewczyny jednak była ciąża blizniacza, ale dzidziuś tylko w jednym pecherzyku. Czy jest szansa, że ten drugi ruszy, jak nic tam nie widac. Czy czekać już tylko aż się wchlonie? Mam nadzieję małą, bo sprzęt nie za nowy...
 
Witam miałam ostatnią @ 6 stycznia dzisiaj mamy 18 luty według mnie to 6 tydzień ciąży byłam u ginekologa 15 lutego i nic nie widział nawet pęcherzyka i 16 lutego zrobiłam beta HCG i wyszła mi 1461 czy to możliwe że nic nie widać na USG ? Bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi
 
Witam miałam ostatnią @ 6 stycznia dzisiaj mamy 18 luty według mnie to 6 tydzień ciąży byłam u ginekologa 15 lutego i nic nie widział nawet pęcherzyka i 16 lutego zrobiłam beta HCG i wyszła mi 1461 czy to możliwe że nic nie widać na USG ? Bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi

Ciężko powiedzieć - może kiepski lekarz, może kiepski sprzęt. Generalnie przy becie powyżej 1000 powinno być już coś widać. Jak dla mnie zalecana konsultacja z innym lekarzem, najlepiej dobrym z dobrym sprzętem by wykluczyć ciąże pozamaciczną
 
Ciężko powiedzieć - może kiepski lekarz, może kiepski sprzęt. Generalnie przy becie powyżej 1000 powinno być już coś widać. Jak dla mnie zalecana konsultacja z innym lekarzem, najlepiej dobrym z dobrym sprzętem by wykluczyć ciąże pozamaciczną
Wczoraj byłam u innego ginekologa i też nic nie widział i kazał mi przyjść nie wcześniej niż za dwa tygodnie.
Te czekanie jest najgorsze
 
reklama
Wczoraj byłam u innego ginekologa i też nic nie widział i kazał mi przyjść nie wcześniej niż za dwa tygodnie.
Te czekanie jest najgorsze

No ja w takiej sytuacji już jeździłam regularnie na IP do szpitala, bo wolałam pojechać o raz za dużo niż o jeden raz za mało. I można powiedzieć, że się udało bo ciąża pozamaciczna potwierdzona, ale leczona farmakologicznie bez pęknięcia i utraty jajowodu.

Także jakbyś w tym czasie 2 tygodni dostała jakichkolwiek bóli, plamień, bóle mogą też być w barkach to nie zastanawiaj się i jak najszybciej na IP
 
Do góry