reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg - niski przyrost, później wysoki

roksanaxyz

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Lipiec 2023
Postów
25
Hej dziewczyny. Czy miałyście podobna sytuację?
Ostatnia miesiączka 02.09, owu około 17.09. Cykle około 30-32 dni. Wizyta 02.10 z powodu plamienia u ginekologa - widzi pęcherz ciążowy. Później, 09.10 wizyta u innej ginekolog - docelowej, która ma prowadzić ciąże - nic nie widzi w macicy, nawet pęcherza. Beta hcg 02. 10 - 135, później, robiona 09.10 - 360 więc przyrost bardzo mały jak na cały tydzień. Załamałam się, tym bardziej, że lekarka mówiła, że nic nie widzi więc pewnie albo poronienie albo ciąża pozamaciczna, do tego ten zły wynik. Powtórzyłam dzisiaj (po 48h)- wynik 760 - przyrost super. Miałyście może kiedyś takie anomalie w przyrostach - najpierw grubo poniżej normy a później wszystko ok? Czekam na Wasze historie i opinie :)
 
reklama
Hej dziewczyny. Czy miałyście podobna sytuację?
Ostatnia miesiączka 02.09, owu około 17.09. Cykle około 30-32 dni. Wizyta 02.10 z powodu plamienia u ginekologa - widzi pęcherz ciążowy. Później, 09.10 wizyta u innej ginekolog - docelowej, która ma prowadzić ciąże - nic nie widzi w macicy, nawet pęcherza. Beta hcg 02. 10 - 135, później, robiona 09.10 - 360 więc przyrost bardzo mały jak na cały tydzień. Załamałam się, tym bardziej, że lekarka mówiła, że nic nie widzi więc pewnie albo poronienie albo ciąża pozamaciczna, do tego ten zły wynik. Powtórzyłam dzisiaj (po 48h)- wynik 760 - przyrost super. Miałyście może kiedyś takie anomalie w przyrostach - najpierw grubo poniżej normy a później wszystko ok? Czekam na Wasze historie i opinie :)
Lekarka z 2.10 nie miała szans na zobaczenie w macicy czegokolwiek. Nie przy takiej becie.
Beta na początku zwykle rośnie mega szybko, więc u Ciebie to może być różnie teraz. Powtórzyłabym betę za dwa dni i umówiłabym się do lekarza, bo pojutrze już powinno być widać pęcherzyk.
 
Lekarka z 2.10 nie miała szans na zobaczenie w macicy czegokolwiek. Nie przy takiej becie.
Beta na początku zwykle rośnie mega szybko, więc u Ciebie to może być różnie teraz. Powtórzyłabym betę za dwa dni i umówiłabym się do lekarza, bo pojutrze już powinno być widać pęcherzyk.
Jutro mam wizytę, bo tak mi kazała przyjechać :)
 
Tak jak koleżanka na górze napisała, pęcherzyk jest widoczny na usg od bety 1000/1500 więc teraz może się coś rozjaśni, tak samo z oznaczeniem przyrostu bety po 48h 🙊 Życzę Ci aby wszystko się dobrze ułożyło 🥰
 
na pewno kontrolowałabym teraz często obraz usg i betę pod kątem pozamacicznej, bo wtedy lubią te wyniki tak skakać :< dużo zdrowia i wszystkiego dobrego dla Ciebie
 
Malałam podobną sytuację. Pierwsza zbadana beta chyba 135, druga po 48h 145 czyli przyrost żaden. Następnie po 48h przyrost 100% i kolejna beta znowu super urosła. Na USG wszystko było w porządku, akcja serca, wielkość zarodka. Niestety ciąża obumarła w 8tc..
 
reklama
Do góry