reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG po zastrzyku Ovitrelle

Ft3 50%
Ft4 15,5%
a TSH dziś 3,2 sprawdziłam ponownie.
Nie wiem jak to interpretować muszę poczekać na wizytę u lekarza bo niby w normach się mieszczę jeśli chodzi o Ft4 i ft3 na 1trymestr, ale ta konwersja nie wiem czy jest dobra czy zła nie orientuje się w temacie za bardzo jaki procent jest dobry.
No to niestety, ale ft4 powinno być powyżej 50%, więc ja ci radzę znaleźć DOBREGO endokrynologa i brać leki.
 
reklama
No to niestety, ale ft4 powinno być powyżej 50%, więc ja ci radzę znaleźć DOBREGO endokrynologa i brać leki.
Skoro mój lekarz ginekolog uwaza że to TSH jest ok i powiedział że nie ma potrzeby robić dodatkowych badań to może lepiej jednak udać się po skierowanie do endokrynologa od lekarza ogólnego 🙈 bo wszędzie na chodzenie prywatnie no niestety mnie nie stać więc na NFZ spróbuję się dostać czytałam gdzieś kiedyś że w ciąży na NFZ mają obowiązek przyjąć do 7dni roboczych.
 
Skoro mój lekarz ginekolog uwaza że to TSH jest ok i powiedział że nie ma potrzeby robić dodatkowych badań to może lepiej jednak udać się po skierowanie do endokrynologa od lekarza ogólnego 🙈 bo wszędzie na chodzenie prywatnie no niestety mnie nie stać więc na NFZ spróbuję się dostać czytałam gdzieś kiedyś że w ciąży na NFZ mają obowiązek przyjąć do 7dni roboczych.
Tak, mają taki obowiązek. Ale endokrynolog na NFZ może olać konwersję, dlatego poszukaj odpowiedniego lekarza i nie broń się przed lekami, bo hormony tarczycy są potrzebne również dziecku, ono je pobiera i lepiej brać chociaż w ciąży te leki.
Ja byłam prywatnie i lekarka miała gdzieś moje tsh i konwersję, a miałam odrobinę wyższe niż Ty. Naprawdę ciężko jest znaleźć odpowiedniego lekarza z aktualną wiedzą.
 
Tylko ze karty ciąży mi jeszcze nie założyli dopiero 8 marca.
Ale mam już l4 na ciążę wystawione więc myślę że chyba ze względu na to przejdzie to żeby mnie jakoś priorytetowo umówili na NFZ do endokrynologa ? Bo przecież mogą chyba sprawdzić jakoś kod l4 w systemie ?
 
Tylko ze karty ciąży mi jeszcze nie założyli dopiero 8 marca.
Ale mam już l4 na ciążę wystawione więc myślę że chyba ze względu na to przejdzie to żeby mnie jakoś priorytetowo umówili na NFZ do endokrynologa ? Bo przecież mogą chyba sprawdzić jakoś kod l4 w systemie ?
Nie mam pojęcia, niestety.
 
Tak, mają taki obowiązek. Ale endokrynolog na NFZ może olać konwersję, dlatego poszukaj odpowiedniego lekarza i nie broń się przed lekami, bo hormony tarczycy są potrzebne również dziecku, ono je pobiera i lepiej brać chociaż w ciąży te leki.
Ja byłam prywatnie i lekarka miała gdzieś moje tsh i konwersję, a miałam odrobinę wyższe niż Ty. Naprawdę ciężko jest znaleźć odpowiedniego lekarza z aktualną wiedzą.
Myślałam o endokrynologu na NFZ bo wtedy też leki mógłby wystawić na recepte C bezplatna a prywatnie dosyć że leki płatne to jeszcze wizyta.... łatwo się mówi ale ja miałam działalność jednoosobowa na malym zusie i na l4 dostaje 800zł więc nie stać mnie chodzić wszędzie prywatnie bo mój mąż nie j3st w stanie płacić za badania, leki i lekarzy 🤷🏻‍♀️🙈 z jednej wypłaty... same badania krwi to 700zł w ciągu ostatnich 3dni, wizyty u gina 250 byłam w środę za tydzień kolejna, trochę za dużo jak dojdzie do tego endokrynolog i leki...
Nie na moją kieszeń. A mieszkam też w małej mieścinie więc tu raczej nie znajdę jakiegoś super endokrynologa w okolicy.
 
Myślałam o endokrynologu na NFZ bo wtedy też leki mógłby wystawić na recepte C bezplatna a prywatnie dosyć że leki płatne to jeszcze wizyta.... łatwo się mówi ale ja miałam działalność jednoosobowa na malym zusie i na l4 dostaje 800zł więc nie stać mnie chodzić wszędzie prywatnie bo mój mąż nie j3st w stanie płacić za badania, leki i lekarzy 🤷🏻‍♀️🙈 z jednej wypłaty... same badania krwi to 700zł w ciągu ostatnich 3dni, wizyty u gina 250 byłam w środę za tydzień kolejna, trochę za dużo jak dojdzie do tego endokrynolog i leki...
Nie na moją kieszeń. A mieszkam też w małej mieścinie więc tu raczej nie znajdę jakiegoś super endokrynologa w okolicy.
Euthyrox może ci przepisać po prostu lekarz rodzinny. Tsh w czasie ciąży i starań o dziecko powinno wynosić maksymalnie 2.
 
Myślałam o endokrynologu na NFZ bo wtedy też leki mógłby wystawić na recepte C bezplatna a prywatnie dosyć że leki płatne to jeszcze wizyta.... łatwo się mówi ale ja miałam działalność jednoosobowa na malym zusie i na l4 dostaje 800zł więc nie stać mnie chodzić wszędzie prywatnie bo mój mąż nie j3st w stanie płacić za badania, leki i lekarzy 🤷🏻‍♀️🙈 z jednej wypłaty... same badania krwi to 700zł w ciągu ostatnich 3dni, wizyty u gina 250 byłam w środę za tydzień kolejna, trochę za dużo jak dojdzie do tego endokrynolog i leki...
Nie na moją kieszeń. A mieszkam też w małej mieścinie więc tu raczej nie znajdę jakiegoś super endokrynologa w okolicy.
Umów się do endokrynolog na NFZ, zanim Ci znajdą miejsce pewnie będziesz już po wizycie 8 z kartą ciąży. Co do prowadzenia ciąży to często osoby prowadzą np 2 karty ciąży jedna prywatnie, druga na nfz- może to opcja dla Ciebie, by nie płacić dodatkowo za badania, bo byś je robiła na NFZ. Tym bardziej że USG są drogie i warto zrobić test Pappa z USG 1 trymestru, a jeśli nick zawiera Twój rok urodzenia to Ci się należy z NFZ z racji wieku. Może np prowadzenie ciąży w przychodni przy szpitalu, w którym byś rodziła byłoby spoko opcją i jeśli jest tam jakbyś dobry lekarz to w ogóle byś przeszła na NFZ w pewnym momencie. Poszukaj opinii o ginekologach, endokrynolog popytaj może akurat jest ktoś dobry. Ja ostatnio kupowałam eutyrox 75 i ok 16 PLN płaciłam.
 
reklama
Euthyrox może ci przepisać po prostu lekarz rodzinny. Tsh w czasie ciąży i starań o dziecko powinno wynosić maksymalnie 2.
Wiem, wiem już kilka osób to tutaj pisało że max 2 🙈.... ja to rozumiem ale nie zmuszę ginekologa żeby zaczął działać jak ma swoje zdanie w tym temacie...
Lekarz rodzinny tak może wypisać recepte ale hmm wątpię żeby wiedział jaka dawkę dobrać i czy przepisze mi lek bez żadnej konsultacji z endokrynologiem to też wątpię, nawet leki na alergie miał problem żeby mi wystawić i najpierw wysłał mnie kiedys na testy alergiczne aby odnowić (nie teraz, z rok temu dawno przed ciąża).
 
Do góry