reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

beta hcg ujemna mimo ciąży??

Karolina93

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Grudzień 2015
Postów
516
Miasto
Toruń
Witajcie!!
Jestem tu po raz pierwszy, ogółem po raz pierwszy korzystam z tego typu rzeczy. Otóż staramy się z partnerem o maleństwo i pierwszy stosunek był 22 listopada. Kilka dni po tym zaczęło pobolewać mnie podbrzusze i myślałam, że to być może być już to, tym bardziej, że do miesiączki jeszcze brakowało spokojnie 4 tygodnie :) 2 grudnia poszłam na badanie beta hcg, gdy z porannego moczu płytkowy test pokazał cień cienia drugiej kreski lecz po czasie, jakieś 45 min po. Wiem, nie powinno się sprawdzać wyników po tych 5 minutach no ale co zrobić... wracając do bety wyszła negatywna <0.01...:( i tu moje pytanie czy jest jakaś szansa, czy jakiejś mamuśce się zdarzyło, że beta nie wykryła ciąży? brzucho pobolewa mnie cały czas, tak jak na okres, który powinnam dostać gdzieś między 10-12 grudnia Nawet ostatnio wsiadając do moich rodziców samochodu, gdzie ojczym był wypsikany jak nie wiem co o mało się nie zrzygałam.
Moje cykle zwykle wynoszą 31-34 dni, ostatnią miesiączkę miałam 8 listopada. Może warto również wspomnieć, iż poprzedni cykl strasznie się wydłużył gdyż trwał 45 dni ale to był stresujący czas.
 
reklama
Wydaje mi się, że w twoim przypadku szansa na to, abyś była w ciąży jest zerowa. Jeśli do stosunku doszło 22 listopada, to do tej pory beta spokojnie powinna już pokazać ciążę.
 
moim zdaniem masz straszne zaburzenia cyklu i powinnaś być pod kontrolą ginekologa, powinnaś robić testy owulacyjne, bo możliwe, że masz cykle bezowulacyjne jeżeli są takie wydłużone. powodzenia :)
 
cóż, będziemy się dalej starać, chociaż co do cyklu 45 dniowego to raz mi się taki zdarzył, lecz nie ukrywam planuje wizytę u dobrego ginekologa :) tutaj widzę kobietki są miłe dla drugiej osoby bo na kafeterii to aż mi szczęka opadła, tak nie miło się tam wypowiadają
 
Proponuję zacząć od zwykłej obserwacji cyklu. Daje spory obraz sytuacji. Ze zwykłych wyliczeń masz marne szanse na ciąże w tym cyklu. Współżycie 22.11, czyli jakiś 14 dzień cyklu... Obstawiam owulację ok. 18-20 dnia cyklu. Wtedy gdy czułaś ból to prawdopodobnie było to ;) Jak widać Obserwacje, temperatura, śluz bardzo pomaga. Nie trzeba się od razu w testy owulacyjne pakować.
 
Może test i beta zrobione za wcześnie. Skoro masz tak długie cykle to ciężko stwierdzić kiedy była ovu. Polecam zrobić testy, obserwacja cyklu i ginekolog :) powtórz test za pare dni
 
Dzięki slonka, będę tak robic, myśle ze z powodu ekscytacji troszkę mi rozumu odjęło :-) poedukowalam sie co i jak , jak sprawdzać kiedy itp itd :-) oby sie udało w następnym :-))
 
reklama
Jeśli masz teraz dużo stresu, to z zajściem w ciąże możesz mieć problem. Przede wszystkim zgłoś się do d o b r e g o ginekologa-położnika, powinien Ci zlecić badania hormonalne, możliwe że niektóre hormony masz zachwiane, a w takiej sytuacji zachodzenie w ciążę może się nie udać lub źle skończyć w jej początkowym etapie.
 
Do góry