reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg w 7 tc

Gosika88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Wrzesień 2017
Postów
973
Witajcie, chciałabym się was poradzić w pewnej sprawie. Otóż w zeszły czwartek tj. 31 sierpnia zrobiłam test bety wynik wyszedł ładny ponad 24tys beta hcg, tego samego dnia byłam na badaniu USG, było widać zarodek i podobno biło serduszko (ja oczywiście tego nie widziałam ale lekarz potwierdził ). Dziś tzn 6 września powtórzyłam betę wynik to 53 tys z hakiem. Wg mnie przyrost jest mały, konsultowałam się z lekarzem wg niego mógłby być większy ale kazał iść na USG. Umówiłam się na piątek rano. Jestem cała w nerwach, że ciąża obumarła. To moja druga ciąża. Pierwsza straciłam w 7 tygodniu a dowiedziałam się o tym w 12 TC na USG. Boje sie, że znów będę przez to przechodzić . Co wy uważanie na ten temat?
 
reklama
Ogólnie beta hcg tylko na początku ma takie duże przyrosty. Potem one bardzo zwalniają. Lekarze na etapie usg nie zalecają robić tego badania. Bądź dobrej myśli! Trzymam kciuki.

07.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu
 
Spokojnie, tak, jak napisała dreamscometrue - betę robi się tylko na początku ciąży, a jak już na USG widać Dzidziusia, to beta jest zbędna. Nie denerwuj się na zapas i nie czytaj w internecie, bo szkodzisz bardzo nie tylko sobie, ale i Dziecku, do piątku już niedługo :)
 
Spokojnie, tak, jak napisała dreamscometrue - betę robi się tylko na początku ciąży, a jak już na USG widać Dzidziusia, to beta jest zbędna. Nie denerwuj się na zapas i nie czytaj w internecie, bo szkodzisz bardzo nie tylko sobie, ale i Dziecku, do piątku już niedługo :)
Właśnie w internecie przeczytałam takie rzeczy, że chyba za chwilę kopnę w kalendarz. Wg dwóch kalkulatorów przyrost bety jest poniżej normy. Nie wiem jak to się ma do rzeczywistosci. Jednak udało mi się załatwić wizytę wcześniej i wybieram się jutro. Oby było jak mówicie. Jeśli będzie wszystko ok to więcej nie zrobię bety.
 
Internetów lepiej nie czytać niestety stety sama się o tym przekonalam. I tak jest z kalkulatorami beta hcg. One są ustawione na liczenie bety na samym początku ciąży z minimalnym prawidłowym przyrostem 66%. Na Twoim etapie nie ma co używać kalkulatora. Trzymam kciuki i odezwij się jutro

07.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu
 
reklama
Wróciłam i szczerze mówiąc nie wiem co myśleć . Lekarz na usg szukał zarodka przez chyba 10 min, mówił że używał roznych programów żeby go znalezc, no i znalazł, pokazał mi jak bije serduszko, powiedział, że bije szybko a to dobrze, choć na samym początku myślal, że ciąża obumarła. Mimo to zarodek jest mały jak na swój "wiek". Generalnie nie jest dobrze ani źle, za tydzień znów się widzimy i zobaczymy co dalej. Przepisał mi zastrzyki w brzuch brr boję się ich ;) no i jutro seria badań.
 
Do góry