reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG zły przyrost

Dołączył(a)
3 Grudzień 2021
Postów
9
Dzień dobry. W 37 DC 26.11 zrobiłam beta hcg i wyszło 2478, drugą betę zrobiłam w 40dc 29.11 2997, trzecią 02.12 (43 DC) 5158. Przyrosty są słabe, wczoraj byłam u lekarza i jest pęcherzyk 8,7 mam. Na razie nie widać serca. Kolejna wizytę mam za tydzień i bardzo się boję, że słabe przyrosty mogą świadczyć o zespole Downa albo innych wadach.Zaszlam w ciążę pod koniec cyklu w 29dniu, dlatego jestem zdziwiona że pierwsza beta wyszła aż tak wysoka
 
reklama
Pierwszy przyrost słaby a właściwie żaden, ale drugi trochę lepszy. Beta na tym etapie na pewno nie świadczy o ewentualnych wadach płodu tylko nieprawidłowym jego rozwoju, które może zakończyć się poronieniem. Zresztą nie w tym celu wykonuje się to badanie.
Kiedy miałaś ostatnią miesiączkę i skąd wiesz, że zaszłaś w ciążę w 29 dniu cyklu? To był jedyny dzień w którym współżyłaś czy o co chodzi?
 
Przyrosty są złe. I nie świadczą one o tym,że dziecko będzie chore tylko o tym,że ciąża nie rozwija się prawidłowo.
 
Screenshot_2021-12-03-17-59-31-95_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
Pierwszy przyrost słaby a właściwie żaden, ale drugi trochę lepszy. Beta na tym etapie na pewno nie świadczy o ewentualnych wadach płodu tylko nieprawidłowym jego rozwoju, które może zakończyć się poronieniem. Zresztą nie w tym celu wykonuje się to badanie.
Kiedy miałaś ostatnią miesiączkę i skąd wiesz, że zaszłaś w ciążę w 29 dniu cyklu? To był jedyny dzień w którym współżyłaś czy o co chodzi?
Dziękuję za odpowiedź.Tak współżyłam tylko ten jeden raz w cyklu więc jestem pewna.
 
Dzień dobry. W 37 DC 26.11 zrobiłam beta hcg i wyszło 2478, drugą betę zrobiłam w 40dc 29.11 2997, trzecią 02.12 (43 DC) 5158. Przyrosty są słabe, wczoraj byłam u lekarza i jest pęcherzyk 8,7 mam. Na razie nie widać serca. Kolejna wizytę mam za tydzień i bardzo się boję, że słabe przyrosty mogą świadczyć o zespole Downa albo innych wadach.Zaszlam w ciążę pod koniec cyklu w 29dniu, dlatego jestem zdziwiona że pierwsza beta wyszła aż tak wysoka
Po 1jak robisz betę lepiej robić co 48h.. Lepiej się oblicza.. Po 2na tym etapie nie określa się beta HCG na zespół downa.. A masz może zdjęcie z Usg.? Był pęcherzyk ciążowy i pęcherzyk żółtkowy? Czy sam pęcherzyk ciążowy?
 
reklama
Sam pęcherzyk ciążowy 8,71 mm
Pęcherzyk żółtkowy pojawia się ok. 5 tyg + 2 dni do 5 tyg + 5 dni. Zazwyczaj gdy pęcherzyk ciążowy(GS) ma średnicę 8-10 mm..

Jeżeli pęcherzyk ciążowy ma średnice 25 mm i nie ma pęcherzyka żółtkowego świadczy to o tym, że jest to tak zwane puste jajo płodowe..
Więc jeszcze poczekaj parę dni.. I wykonaj jeszcze raz usg
 
Do góry